20. červenec 2013

Favorit si s chutí zastřílel, Vřesina-Karviná 1:8

Rozdíl pěti soutěží byl vidět na první pohled. Karvinští svého soupeře přejeli vysoko 8:1, když šest branek stihli za půl hodiny. Další příležitosti zůstaly nevyužity. Hattrickem se blýskl Jakub Legierski. Blízko k němu měl také Matěj Fiala, ale nakonec se prosadil "pouze" dvakrát
FC Vřesina
sobota 20.7.2013
1:8
(1:6)
Vřesina
Diváci: 400
Sokolík - Hruzík P., Hruzík Adam, Hruzík T., Fico, Řehák (36. Novák), Hruzík Antonín, Livar (64. Horák), Hloušek, Dluhoš (46. Pernica), Janíček.
Paleček - Hoffmann, Vaněk (64. Gonda), Vladavič (77. Fischer), Legierski, Hottek, Eismann, Cverna O., Jovanovič, Mikula, Fiala (77. Svatonský).
Branky: 40. Livar - 25., 30. a 90. Legierski, 20. a 27. Fiala, 5. Vaněk, 19. Eismann, 74. Vladavič
ŽK: Hruzík T., Hruzík P. (oba Vřesina)
Rozhodčí: Adámková - Plesar, Machálek

Domácí Vřesina, účastník I.B třídy, vyrukovala na domácí s rodinným klanem hráčů Hruzíků. V základní sestavě nastoupili celkem čtyři. To hosté byli oslabeni o tři hráče. Střelce Mišinského, ofenzivního Elvista Cikua a levého obránce Tomáše Knötiga. Všichni tři mají drobná zranění. Šanci tak dostal v obraně Ondřej Cverna a v útoku Jakub Legierski, který důvěru trenéra splatil hattrickem.

Svěřenci Josefa Mazury už do poločasu soupeři naložili šest gólů, ale kdyby jich bylo deset, tak by se nikdo nemohl divit. Vrchním spalovačem šancí byl po celý zápas Admir Vladavič. Ve svých snad čtyřech tutovkách trefil dvě tyče a dvakrát ho vychytal brankář Sokolík. Ale i on se nakonec dočkal a vytouženou branku čtvrthodinu před koncem vstřelil. Kromě něj byl opět vidět Jakub Hottek, ale také Matěj Fiala a Jakub Legierski.

Hosté od začátku jasně dokazovali, že mají ve všech herních činnostech navrch a brzy to potvrdili také gólově. V 5. minutě se po rohu Hottka dostal k míči na osmnácti metrech Richard Vaněk a jeho střela skončila v síti. O minutu později se poprvé v zápase dostal až před brankáře Vladavič a trefil tyč. Za dalších pět minut si karvinská ofenziva doslova pohrála před pokutovým územím s domácími, ale Vladavič mířil nad bránu. V 19. minutě už to však bylo o dvě branky. Po standardce nejprve Legierskeho hlavičku na brankové čáře vyrazil jeden z obránců, ale míč se poté vrátil zpět do vápna a ze skrumáže ho do sítě dostal Pavel Eismann. Úvodní dvacetiminutovku zakončil gólem ještě Matěj Fiala a bylo takřka po zápase.

Tři minuty po Fialově brance utíkal sám z levé strany Vladavič. Těžko říct, zda na druhé straně neviděl neobsazeného Legierského, ale vzal to na sebe a trefil podruhé tyč. Jakub Legierski si gólovou radost vychutnal za moment. To když naslepo poslal míč před bránu, kde nikdo nebyl. Balon se však dostal až na druhou stranu k rohovému praporku, odkud ho Eismann poslal zpátky před bránu a zcela osamocený polský útočník už na malém vápnu neměl problém zvýšit na čtyřgólový rozdíl. Za dvě minuty mohl přidat svůj druhý gól, ale střela z dobré pozice mu nesedla. V téže minutě však ještě utekl Matěj Fiala a krásně na bližší tyč propálil bezmocného domácího brankáře.

Půlhodinu snů z karvinského pohledu dovršil svou druhou brankou Legierski po výborné přihrávce Hottka. Stejní hráči si situaci zopakovali za dalších devět minut, ale Legierski hattrick prozatím odmítl. Nedáš dostaneš se tak opět potvrdilo. Hosté zaspali při standardce. Nejprve domácí trefili břevno, ale z následné dorážky už Aleš Livar byl úspěšný a vstřelil čestný gól za velké radosti domácích příznivců. Chvíli před poločasem dovršil svůj zmar Vladavič, když opět postupoval sám na brankáře a opět neuspěl, když volil střelu po zemi.

Druhý poločas už tak gólový nebyl. Hosté se nikam nehnali, a tak je aspoň vystrašil tvrdě, ale doprostřed brány, kopnutý přímý kop domácích, po kterém vyprášili aspoň brankáři Palečkovi rukavice. Po hodině hry oba dvougóloví střelci, tedy Legierski s Fialou, odmítli hattrick, když z podobných pozic těsně u branky přestřelili.

Poté se branky dočkal také Vladavič. Ještě před ním spálil tutovku Ondřej Cverna, když míč po jeho střele vyrazil z brankové čáry jeden z domácích fotbalistů. Posledních deset minut se už opravdu dohrávalo a k vidění například byly pěkné „housle“, které Jakubu Hottkovi nasadil jeden z rodinného klanu Hruzíků, konkrétně Antonín. V poslední minutě uzavřel skóre vytouženým hattrickem Jakub Legierski.

Celý tým tak prožil vydařené odpoledne, osm nastřílených branek je toho důkazem. Trenér Josef Mazura byl s výsledkem spokojený, nikoliv však s obdrženým gólem. „Přijeli jsme tady jako favorit a tuto roli jsme do puntíku splnili. O soupeři jsme nevěděli takřka nic, ale pomohl nám rychlý gól. Možná je škoda druhé poloviny zápasu, ale držet nastolený trend celých devadesát minut je složité. Velkou kaňkou je však obdržená branka. Ta byla hodně laciná a je třeba si to vyříkat,“ řekl po utkání karvinský trenér.

Ve druhém kole, které se bude hrát v srpnu, čeká na Karvinou divizní Brumov. Svěřenci Josefa Mazury pojedou opět na soupeřův trávník.