Generální partner
Světlý režim
2. červenec 2011

Fotbalisté prohráli s polským nováčkem

Fotbalová příprava na novou sezonu pokračovala pro fotbalisty Karviné sobotním duelem na českotěšínském hřišti proti nováčku nejvyšší polské ligy Podbeskidzie Bielsko-Biala.
MFK Karviná
sobota 2.7.2011
0:2
(0:1)

Diváci: 50
TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
Kafka - Rodik, Motyčka, Mráz (46. Gajdoš), Knötig - Milosavljev, Ficek, Jursa (46. Puškáč), Ciku (46. Gonda) - Radzinevičius (46. Chovanec), Legierski (46. Mišinský).
Branky: 3. z pen. Patejuk, 82. Dancik.

Komentář

Druhé přípravné utkání se odehrálo za neustálého deště. Pouze asi na pět minut vysvitlo sluníčko, ale poté se zase zatáhlo a pršelo vesele dál.

Karvinští vstoupili do utkání ledabyle. Živí Poláci před zraky pár desítek svých fandů aktivně napadali, což hned ve druhé minutě vyústilo v chybný odkop gólmana Kafky, který „nalil“ míč přímo na kopačky hostů. Po faulu ve vápně se kopala penalta a hosté ji proměnili – 0:1.

„Tohle se mi vůbec nelíbilo. Naše koncentrace zůstala v kabinách. S hráči si to musím ještě probrat,“ nebyl spokojen se vstupem do utkání trenér mužstva MFK OKD Karel Kula.

Jeho tým v dalším průběhu zápasu přidal, přičemž hrozil zejména po stranách, kde operovali v první půli Milosavljev s Cikuem. Oba měli slušné šance vyrovnat, ale neuspěli.

Poláci působili celou dobu lepším dojmem. „Asi se na nás projevoval ten úvodní tréninkový týden v Luhačovicích, nebylo to ono,“ souhlasil Kula.

Aktivnější projev polských borců ve druhé části utkání měl za následek, že Karvinští se k mnoha podařeným akcím nedostali. Vyložená tutovka nepřicházela a navíc se hosté po standardce ujali dvoubrankového vedení.

Z karvinských hráčů na sebe upozornil jen agilní Látal, který neúnavně tahal akce po své pravé straně. „V kádru jsou nějaké změny a zase bude chvilku trvat, než si všechno sedne. Budeme zkoušet nové hráče i ty staré na jiných pozicích,“ poznamenal Karel Kula.

Nejbližší utkání čeká hráče v úterý 5. července v Bytči, kde změří síly s Banskou Bystricí. „To bude další těžký soupeř, ale jsem rád, že máme v přípravě těžší protivníky a navíc různorodé, čili ze Slovenska, z Polska. Kluci si aspoň nepřivyknou na český styl, se kterým se poktávají v mistrácích. I z dnešní porážky je třeba si vzít ponaučení. Svým způsobem je i dobře, že jsme prohráli. Hráči potřebují občas ukázat, že na sobě musí pořád pracovat," nedělal si z prohry v přípravě těžkou hlavu Karel Kula.Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo