27. únor 2010

Generálka byla neúspěšná

V posledním měření sil před začátkem druhé ligy byli karvinští neúspěšní. Po matném výkonu odešli poraženi 1:2.
sobota 27.2.2010
1:2
(1:1)

Diváci: 0
Zábřeh na Moravě

1. poločas:

Kafka – Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš – Ciku (15. Kostoláni), Ficek, Pavlík, Milosavljev – Opic, Mišinský

2. poločas:

Kafka – Čeman, Suchý, Buryán, Staš (60. Liolios) – Kostoláni, Pavlík, Ficek (60. Tchami), Šajtar – Opic, Gottwald
Branka MFK OKD Karviná: 25. Opic

V úvodních deseti minutách měli více ze hry hosté. Karvinská defenzíva však pracovala spolehlivě a nepustila hráče Zábřehu k výraznější šanci.

Po deseti minutách se osmělili i zelenobílí. A hned z toho byla šance jako hrom. Po autovém vhazování se k míči dostal Hoffmann a poslal centr do vápna. Na první tyči naskakující Mišinský přenechal balón lépe postavenému Opicovi, jenomže ten ze sedmi metrů nedokázal překonat gólmana.

Ani zábřežští se nechtěli nechat zahanbit. To dokazuje i šance z dvanácté minuty. Dobře umístěnou ránu k tyči likvidoval na poslední chvíli Kafka.

Ve 13. minutě obral hostujícího zadáka o míč Mišinský, přiklepl Opicovi, který mu vzápětí přihrávku opětoval. Mišinský vyšperkoval akci nahrávkou do strany na Milosavljeva, jenž se odhodlal k samostatnému zakončení. Nepříliš přesná křížná střela neohrozila hostujícího gólmana.

Ve 22. minutě zazdil tutovku Mišinský, který si zaběhl za obranu na nadýchaný centr Kostolániho. Jenže jeho hlavička neměla ani přesnost a ani razanci.

O dvě minuty později vyslal hráč Zábřehu prudkou dělovku směřovanou pod břevno, Kafka dokázal pouze vyrazit na nekrytého útočníka, který pohotově vrátil míč do sítě – 0:1.

Neuběhla minuta a bylo srovnáno. Opic se nejprve kličkou zbavil obránce, který ho okamžitě stáhl k zemi. Náš kanonýr si postavil míč k zahrání přímého kopu a poté nechytatelnou bombou pod padajícího gólmana srovnal na – 1:1.

Ve 27. minutě se zapotil brankář Zábřehu, který měl notnou dávku štěstí při skákavé střele Hoffmanna.

Mezi 34. a 37. minutou se domácí ocitli ve dvou zajímavých situacích. Nejprve pěknou střelou k tyči roztleskal karvinské publikum Staš. Ve druhé příležitosti se objevil Kostoláni, kterému nepřesným odkopem nabil zadák Zábřehu. Pohotová pumelice našeho záložníka prosvištěla metr nad břevnem.

Do druhého poločasu udělal trenér Kalvoda několik změn. A hráči jakoby se nemohli dostat do provozní teploty.

Houževnatí a srdnatě bojující hosté toho dokázali využít. V 75. minutě fauloval Liolios hostujícího útočníka v pokutovém území a rozhodčí nařídil pokutový kop. Na ránu doprostřed brány neměl Kafka nárok – 1:2.

Po neslaném nemastném výkonu si karvinští na své konto připsali porážku 1:2.