5. únor 2011

Gliwice zvítězily v Karviné 2:1

Po bojovném výkonu prohráli fotbalisté Karviné s Gliwicemi 1:2. Touto porážkou zakončili první polovinu přípravy.
sobota 5.2.2011
1:2
(1:0)

Diváci: 50
Piast Gliwice
Pulen – Knötig, Horváth, Štajer, Pavlík – Jursa (46. Ciku), Gajdoš, Motyčka, Timp – Zápotoka (65. Legierski), Radzinevičius (46. Presl)
Branky: 27. Timp – 56. a 72. Maycon

Hru obou mužstev ovlivňoval velmi silný vítr, který ve druhém poločase zesílil, a způsoboval našim hráčům velké problémy.

V první půli byl k vidění vyrovnaný zápas, kdy si více gólových příležitostí vypracoval domácí tým. Jak lze zahodit stoprocentní tutovku předvedl Zápotoka, jenž si posadil jak obránce, tak i gólmana, a zcela odkrytou branku vysoko přestřelil.

V sedmadvacáté minutě unikl gliwické obraně Timp. Na poprvé ho gólman vychytal, ale následná dorážka již znamenala gól – 1:0.

Druhá půlka vyšla lépe polskému celku. V 56. minutě se technickou střelou prezentoval Maycon, a ta zapadla přesně k tyči – 1:1.

Stejný hráč se prosadil i v 72. minutě, kdy se tváří v tvář Pulenovi nemýlil a Gliwice najednou vedli – 1:2.

V závěrečných minutách mohl nejprve srovnat Legierski, ale jeho ránu vykopával z brankové čáry hostující zadák.

Posléze předvedl parádičku Presl, jehož nůžky jen o milimetry minuly bránu GKS-u.

„Viděli jsme bojovný zápas, ve kterém obě mužstva hrála důrazně. Toto utkání splnilo svůj účel. Měli jsme hodně ztrát míčů a také faulů bylo požehnaně. Ve druhém poločase jsme byli díky větru pod tlakem a soupeř toho dokázal využít. Navíc se na nás projevila únava z předchozího utkání v Žilině. Nyní dostanou hráči dva dny volno, aby si vydechli. A od úterý zahájíme druhou fázi přípravy,“ vyjádřil se po utkání trenér MFK OKD Karviná Karel Kula.

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.