Generální partner
Světlý režim
29. duben 2012

Gól Vladaviće na vítězství proti Jihlavě nestačil

MFK OKD Karviná remizoval ve šlágru 25. kola druhé ligy s Vysočinou Jihlava 1:1. V 61. minutě poslal Karvinou do vedení Vladavić, ale v 80. minutě se podařilo vyrovnat hostujícímu Obertovi.
MFK Karviná
neděle 29.4.2012
1:1
(0:0)

Diváci: 1873
Vysočina Jihlava
Paleček - Hrtánek, Hoffmann, Bolf, Knötig - Ciku, Savić, Jursa, Gonda (73. Bartozel) - Vladavić - Vrána (85. Juřena).
Blažek - Da Silva (70. Veselý), Tlustý, Komárek (66. Sedláček), Šilinger (86. Gavrič) - Halama, Karlík - Obert, Kučera, Mešanović - Tecl.
Branky: 61. Vladavić - 80. Obert.
ŽK: Vrána, Savić, Vladavić, Bolf - Da Silva, Šilinger, Obert.
Rozhodčí: Nenadál - Pelikán, Marek.

Komentář

Za slunečného počasí se na Městském stadionu utkali pátý MFK OKD Karviná a třetí FC Vysočina Jihlava. Hlavní trenér MFK Marek Kalivoda sáhl k několika změnám v sestavě. Kvůli karetnímu trestu nenastoupili Presl s Bartošákem, zranění nepustilo do hry Mišinského. Do sestavy se naopak vrátil uzdravený Vladavić a Vrána se Savićem.

První poločas měl dva rozdílné scénáře. Zatímco po úvodním oťukávání měla více ze hry hostující Jihlava, od 20. minuty se karvinští fotbalisté přestěhovali na polovinu Vysočiny. Aktivitou hýřil především záložník Vladavić, který svými střeleckými pokusy několikrát prověřil pozornost zkušeného brankáře Blažka. V závěru prvního poločasu se diváci na Městském stadionu dožadovali pokutového kopu po faulu na Cikua, píšťalka sudího Nenadála ale zůstala němá.

Po změně stran se MFK ujal vedení, po zaváhání jihlavské obrany se sám na Blažka řítil Vladavić a v zakončení se nemýlil – 1:0. V dalších minutách utkání se Vysočina marně snažila dobývat obranu domácího mužstva, ale nakonec v 80. minutě docílila svého. Po rohovém kopu se k balónu dostal Obert a tečovanou střelou, která se odrazila od tyče za záda Palečka, vyrovnal – 1:1.

Závěr zápasu patřil Karviné, která sevřela Jihlavu před vlastním pokutovým územím, ale Vladavić v dalším střeleckém pokusu míč za záda Blažka nepropasíroval. A když se na druhé straně neprosadil po individuální akci ani útočník Tecl, skončilo utkání MFK OKD Karviná – FC Vysočina Jihlava remízou 1:1.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo