24. srpen 2019

Historie změněna. A brutálně! Zlín-Karviná 1:4

Po sedmi letech a téměř pěti měsících vezou Karvinští body z horké zlínské půdy – a rovnou všechny tři po jednoznačném vítězství, které svými trefami orámovalo kvarteto Bukata, Hanousek, Petráň, Puchel! Fotbalisté MFK navíc slaví první vítězství v sezóně!
FC Zlín
sobota 24.8.2019
1:4
(0:1)
Stadion Letná
Diváci: 3514
Dostál – Hlinka, Buchta, Azackij – Fantiš (74. Cedidla), Mašek, Jiráček, Podio (55. Tchanturishvili), Džafić – Janetzký (65. Železník), Poznar.
Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić, Čonka – Hanousek – Ba Loua, Janečka, Bukata (77. Smrž), Vukadinović (34. Puchel) – Petráň (90. Šašinka).
Branky: 90. Jiráček - 11. Bukata, 59. Hanousek, 64. Petráň, 77. Puchel
ŽK: Azackij, Tchanturishvili, Jiráček (vš. ZLN)
ČK: 52. Azackij (ZLN.)
Rozhodčí: Franěk – Moláček, Vitner

S výjimkou absentujících Lingra s Gubou, které nahradili Bukata s Ba Louou, vsadil kouč František Straka na stejné hráče od první minuty jako v remízovém duelu v Olomouci. Karvinští začali ve Zlíně výborně – první vážnou výstrahu poslal směrem k Dostálovi útočník Michal Petráň, jenž postupoval sám středem hřiště. S ničím se nepáral a vystřelil – tyč!

Ofenzivní podívaná pokračovala. Po ztrátě míče uprostřed hřiště podnikli domácí rychlý brejk, který naštěstí pro Karvinou nezakončili úspěšně. Hosté trestali gólem – svůj první start v základní sestavě v této sezóně proměnil hlavou v gól Martin Bukata po přesném centru Vukadinoviće – 0:1!

Domácí zahrozili nakopnutím Hlinky, ale v závaru nikdo z hráčů ve žlutých dresech míč netrefil. Na druhé straně Vukadinović v zajímavé palebné pozici těsně minul, jenže byl evidentně faulován, což deklaruje jeho střídání kvůli zranění o pár minut později. V šestadvacáté minutě se blýskl Libor Hrdlička zákrokem proti Maškovi.

Deset minut před pauzou se hosté z Karviné dostali do další velké šance. Střídající Puchel si vyměnil míč s Janečkou u lajny a střílený centr na přední tyči netrefil Petráň! Do poločasového  hvizdu měl ještě dvě šance Janetzký, ale neuspěl ani v jednom případě!

Krátce po změně stran začaly hrát okolnosti pro hostující tým. Sedm minut po pauze zajel Azackij zezadu do Janečky a vysloužil si od sudího Fraňka žlutou kartu, která už ale byla jeho druhá v utkání – následovala karta červená a předčasný odchod do kabiny. Karvinští se tak chystali na čtyřicetiminutovou přesilovku, kterou dokonale využili.

Nejprve Marek Hanousek zužitkoval ve svůj první gól za MFK standardku Ba Louy, kterou před gólmanem jeden z hráčů v bílém prodloužil a letní posile z Dukly stačilo pouze nastavit nohu. Definitivní hřebíček do rakve dokonal Ba Loua, který si pohrál s Jiráčkem a předložil Michalu Petráňovi, který nemohl minout! Na Letné bylo najednou ticho, pouze padesátka karvinských fanoušků slavila.

A slavit mohla ještě jednou, neboť se trefil také odchovanec Erik Puchel střelou uvnitř vápna po přihrávce Bukaty! Karvinští odehráli výborný zápas a zvítězili naprosto zaslouženě, byť v závěru ještě chytil Hrdlička šanci Poznarovi, ale už nedosáhl na přesný dalekonosný pokus Jiráčka, který se trefil výstavně po jeho málo razantním odkopu.

Po závěrečném hvizdu si celý tým mohl užít ovace svých fanoušků a konečně si vychutnat první vítězství v nové sezóně.

Domácí trenér Josef Csaplár: „Jsme všichni zklamaní, opravdu. Zásadním problémem bylo vyloučení Azackého, to byla blbost a poslalo nás to do kolen. Rád bych se Zlínem hrál o poháry, ale dnes tým ukázal, že na to nemá, respektive na to ještě nedozrál.“

Hostující trenér František Straka: „Když vyhrajete 4:1, musíte být spokojený. Tentokrát jsme byli maximálně efektivní a jsme všichni šťastní. Nastartoval nás první gól a pomohlo nám vyloučení domácího hráče. Ne všechno bylo ideální, ale výhru jsme si zasloužili. Akorát mě štve zbytečný gól v závěru, to si musíme vyříkat.“