Generální partner
Světlý režim
31. říjen 2009

Hornické derby patřilo Sokolovu

Že se Karviné nedaří sbírat body z venku, se potvrdilo i v tomto zápase. Domácí ukázali, že se právem pohybují ve špičce tabulky a náš tým porazili 2:0.
Baník Sokolov
sobota 31.10.2009
2:0
(1:0)

Diváci: 1325
MFK Karviná
Zacharda - Kaplan, Kura, Studík, Hanzlík - Podrazký, Čada, Pilař (85. Javorský), Vaněček - Nádeníček (72. Habai), Dejmek
Kafka - Jursa, Hoffmann, Suchý, Staš - Ficek, Pavlík, Milosavljev, Ciku (76. Tchami) - Mišinský, Pontus (56. Medjedovic)
Branky: 41. Čada, 90. Podrazký
ŽK: Vaněček - Hoffmann, Suchý
ČK: 73. Suchý
Rozhodčí: Benedikt - Hojsík, Pospíšil

Komentář

Úvodní minuty zápasu patřili karvinským. Odměnou jim byli dva rohové kopy, které nedokázali využít.

Teprve potom se sokolovští rozehráli a ve 14. minutě si vypracovali velkou šanci. Podrazký poslal míč hlavou do vápna, ale Nádeníček s Dejmkem touto příležitostí pohrdli.

Stejně neúspěšně si Nádeníček počínal o pár minut později, kdy Dejmkův centr poslal hlavou mimo tři tyče.

Ve 25. minutě se rýsovala nadějná příležitost Karviné. Mišinský obešel Kuru, ale naštěstí pro domácí zasáhl Zacharda.

Velice nebezpečně vyhlížela akce Hoffmanna. Ten poslal přetažený centr do pokutového území a Zacharda měl co dělat, aby ho vytěsnil na roh. Ten naši hráči nevyužili.

Co se nepovedlo Karviné, to se povedlo Sokolovu. Podrazký rozehrál rohový kop a na jeho konci stál Čada, jehož hlavička zapadla do karvinské brány – 1:0.

Další zajímavá šance přišla až v 60. minutě. Akci po ose Podrazký – Hanzlík – Dejmek zhatil posledně jmenovaný, kterému trvalo příliš dlouho zpracování míče.

O minutu později rozehrávali hráči Baníku přímý kop. Podrazký zakroutil přímák do branky a Kafka s vypětím sil zabránil gólu.

Aktivně hrající Podrazký spálil ještě další dvě šance. Nejprve jeho střela jen těsně minula karvinskou svatyni. Stejně dopadl i střelecký pokus o několik minut později.

V té době již hrála Karviná o deseti. Kolem Martina Suchého se prohnal Dejmek a náš zadák zatáhnul za záchrannou brzdu. Jeho počínání ocenil rozhodčí druhou žlutou kartou v zápase.

V 84. minutě se dostal do brejku Habai, ale Kafka bravurním zákrokem stoprocentní gólovku zmařil.

V poslední minutě přišel rohový kop, po kterém domácí pojistili vedení. Podrazký zakroutil míč a ten se zastavil až v síti – 2:0.

Další derby čeká karvinské 8. listopadu. Tentokrát půjde o hornicko – hutnické derby. Na Městském stadionu v Karviné se představí FK Fotbal Třinec a utkání bude zahájeno ve 14:00 hodin.

Rozhovory Rozhovory
ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo