Generální partner
Světlý režim
31. říjen 2009

Hornické derby patřilo Sokolovu

Že se Karviné nedaří sbírat body z venku, se potvrdilo i v tomto zápase. Domácí ukázali, že se právem pohybují ve špičce tabulky a náš tým porazili 2:0.
Baník Sokolov
sobota 31.10.2009
2:0
(1:0)

Diváci: 1325
MFK Karviná
Zacharda - Kaplan, Kura, Studík, Hanzlík - Podrazký, Čada, Pilař (85. Javorský), Vaněček - Nádeníček (72. Habai), Dejmek
Kafka - Jursa, Hoffmann, Suchý, Staš - Ficek, Pavlík, Milosavljev, Ciku (76. Tchami) - Mišinský, Pontus (56. Medjedovic)
Branky: 41. Čada, 90. Podrazký
ŽK: Vaněček - Hoffmann, Suchý
ČK: 73. Suchý
Rozhodčí: Benedikt - Hojsík, Pospíšil

Komentář

Úvodní minuty zápasu patřili karvinským. Odměnou jim byli dva rohové kopy, které nedokázali využít.

Teprve potom se sokolovští rozehráli a ve 14. minutě si vypracovali velkou šanci. Podrazký poslal míč hlavou do vápna, ale Nádeníček s Dejmkem touto příležitostí pohrdli.

Stejně neúspěšně si Nádeníček počínal o pár minut později, kdy Dejmkův centr poslal hlavou mimo tři tyče.

Ve 25. minutě se rýsovala nadějná příležitost Karviné. Mišinský obešel Kuru, ale naštěstí pro domácí zasáhl Zacharda.

Velice nebezpečně vyhlížela akce Hoffmanna. Ten poslal přetažený centr do pokutového území a Zacharda měl co dělat, aby ho vytěsnil na roh. Ten naši hráči nevyužili.

Co se nepovedlo Karviné, to se povedlo Sokolovu. Podrazký rozehrál rohový kop a na jeho konci stál Čada, jehož hlavička zapadla do karvinské brány – 1:0.

Další zajímavá šance přišla až v 60. minutě. Akci po ose Podrazký – Hanzlík – Dejmek zhatil posledně jmenovaný, kterému trvalo příliš dlouho zpracování míče.

O minutu později rozehrávali hráči Baníku přímý kop. Podrazký zakroutil přímák do branky a Kafka s vypětím sil zabránil gólu.

Aktivně hrající Podrazký spálil ještě další dvě šance. Nejprve jeho střela jen těsně minula karvinskou svatyni. Stejně dopadl i střelecký pokus o několik minut později.

V té době již hrála Karviná o deseti. Kolem Martina Suchého se prohnal Dejmek a náš zadák zatáhnul za záchrannou brzdu. Jeho počínání ocenil rozhodčí druhou žlutou kartou v zápase.

V 84. minutě se dostal do brejku Habai, ale Kafka bravurním zákrokem stoprocentní gólovku zmařil.

V poslední minutě přišel rohový kop, po kterém domácí pojistili vedení. Podrazký zakroutil míč a ten se zastavil až v síti – 2:0.

Další derby čeká karvinské 8. listopadu. Tentokrát půjde o hornicko – hutnické derby. Na Městském stadionu v Karviné se představí FK Fotbal Třinec a utkání bude zahájeno ve 14:00 hodin.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo