3. září 2022

Hrozivý úvod rozhodl, Vyškov-Karviná 2:1

Karvinští zakončili „anglický týden“ třetí porážkou – v Drnovicích nestačili na Vyškov. Svěřenci trenéra Tomáše Hejduška vůbec nezachytili start zápasu a během osmi minut dvakrát inkasovali.
Vyškov
sobota 3.9.2022
2:1
(2:0)

Diváci: 758
Kinský – Ilko, Štěpánek, Matys, Kubala – Lahodný – Kanakimana (90. Weber), Krška (60. Fofana), Dao (67. Williams), Alégué Elandi (60. Jambor) – Vintr (67. Klesa).
Ciupa - A. Krčík (46. Boháč), D. Krčík, Žídek, Zedníček (76. Cienciala) - Soukeník (70. Papadopulos), Budínský (44. Memić) - Mikuš, Málek (46. Rezek), Bartl - Durosinmi.
Branky: 3. Krška, 8. Lahodný - 65. vl. Štěpánek
ŽK: Kubala, Williams, Jambor - Durosinmi, Žídek
Rozhodčí: Batík – Bureš, Lakomý

S několika změnami v sestavě vyběhli na kdysi prvoligovém trávníku Drnovic fotbalisté MFK Karviná proti Vyškovu. Začátek zápasu jim hrubě nevyšel a od toho se odvíjel i zbytek zápasu. Domácí šli totiž do vedení již ve třetí minutě po poměrně nenápadné akci, kterou zakončoval po centru z pravé strany Krška.

O minutu později to mohlo být o dva góly, šibenici málem vymetl Dao. Za další tři minuty už to o dva góly bylo – střelu Kanakimany vyrazil zblízka Jiří Ciupa pouze na hranici vápna k Lahodnému. Ten byl sice poměrně daleko, ale tím, že Ciupa nebyl v bráně, trefil domácí hráč opuštěnou bránu. Otřesení hosté se mohli poměrně brzy vrátit do zápasu, ale Durosinmi zblízka hlavou netrefil bránu a poté po centrovaném míči zakončoval rychle a zbrkle Rajmund Mikuš.

Karvinští měli k dispozici během první půle několik standardních situací, ale žádná jim nevyšla podle představ. Hostům dělali problémy především hráči tmavé pleti v dresu Vyškova. Do konce první půle se už ale skóre nezměnilo. Minutu před pauzou ještě musel pro zranění střídat Lukáš Budínský a na hřiště šel Amar Memić.

Druhá půle byla z karvinské strany rozhodně lepší. Škoda tutovky Durosinmiho z 50. minuty, kdy po rychlém přechodu nedokázal prostřelit brankáře Kinského. Dorážku pak vyhlavičkoval jeden z domácích hráčů. Hosté ze Slezska postupně přebírali iniciativu a přišel i kontaktní gól – střídající Sebastian Boháč odcentroval z pravé strany a míč si nešťastně za svého brankáře srazil Štěpánek.

Karvinští ožili a rázem byli zpátky v utkání. Do osmdesáté minuty nebyl Vyškov příliš nebezpečný, ale zkušeně kouskoval hru a hráče už chytaly také křeče. Hráči MFK se snažili, ale podruhé už domácího brankáře nepřekonali. A protože ani na druhé straně ze dvou slušných příležitostí nepřekonali Jiřího Ciupu ani domácí, skončilo utkání vítězstvím Vyškova 2:1.

Domácí trenér Jan Trousil: „Bylo důležité, že jsme se dostali hned do vedení, ještě pak byly velké šance a působili jsme v první části velmi nebezpečně. Kluky jsme o pauze upozorňovali, že do toho Karviná šlápne, vymění hráče a zjednoduší hru. Soupeř se zlepšil, nicméně musím stopery pochválit za počínání ve vápně, kam chodily centry. Do 60. minuty jsme byli velmi dobře poskládaní, bohužel však přišla laciná branka na 1:2, kterou jsme si dali sami a soupeři nechali narůst křídla. Musím ovšem kluky pochválit, protože Karviná si už šanci ani přes vysoké držení míče nevytvořila. Jsme rádi za vítězství.“

Hostující trenér Tomáš Hejdušek: „Šílený start do zápasu, takhle prostě vůbec nemůžeme začít. Pro mě obrovským zklamáním fakt, že někteří hráči si v první půli pouze přišli zahrát fotbal. Takhle se hrát nedá a už vůbec ne za Karvinou. Někteří si budou muset zamést před vlastním prahem a sáhnout si do svědomí. Třetí prohra v řadě během jediného týdne je nepříjemná hlavně po psychické stránce.“