7. listopad 2015

Hubená výhra zajistila posun na druhé místo

Karvinští fotbalisté zvládli domácí zápas s Ústím nad Labem, který vyhráli 1:0, navíc už v první minutě zahodili penaltu. Dvacet minut před koncem naservíroval Urgelovi míč před prázdnou bránu Puchel a to rozhodlo.
sobota 7.11.2015
1:0
(0:0)
Kovona
Diváci: 875
FK Ústí nad Labem
Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Šisler, Sedlák (46. Urgela) – Fiala (86. Glaser), Budínský, Sivrič (61. Puchel) – Moravec.
Tvrdoň – Zeman, Zukič, Vaněk, Šnirc – Peterka – Eliáš (61. Novotný), Martykán, Miskovič (69. Králík), Hyčka (84. Hošek) – Smola.
Branka: 71. Urgela
ŽK: Šisler - Peterka
Rozhodčí: Proske - Myška, Šimáček

Domácí tým vyběhl už dvě hodiny po sobotním poledni do utkání s jedinou změnou oproti poslednímu vítěznému zápasu – opět zraněného Jaroslava Zeleného nahradil na levém kraji zálohy Matej Sivrić.

Od samotného úvodu se děly věci. Diváci ještě nestačili ani dosednout a rozhodčí Proske zapískal hned v první minutě penaltu po faulu na nejlepšího karvinského střelce Lukáše Budínského. Ten si sám postavil míč na penaltový puntík, ale k údivu všech trefil pouze břevno. Domácí to však nijak nevykolejilo a hráli dál. Ve dvanácté minutě málem potrestal chybu hostujícího brankáře Budínský, ale z třiceti metrů netrefil prázdnou bránu.

První ohrožení domácí branky střežené Branislavem Pindrochem přišlo až po dvaceti minutách, kdy domácí brankář musel na zem. Ještě předtím pozlobili hostující obranu karvinští „klokani“ Budínský s Moravcem. Deset minut před pauzou měli domácí další velkou šanci. Kapitán Eismann našel ve vápně Budínského, ten poslal míč pod sebe na Šislera, jehož střela jen těsně minula cíl.

Pokud někdo čeká na šance hostů, nedočká se. Ústí bylo bezradné a Pindrocha nijak extra nezaměstnávalo, kromě několika centrů, které v pohodě brankářská jednička domácích sbírala do svých rukavic. Zajímavý první poločas zakončil domácí rychlík Moravec, kterému však gólovou radost překazil včasným výběhem brankář Tvrdoň. Do druhé půle trenér Weber vystřídal – Sedláka nahradil Urgela, což se nakonec ukázalo jako výborný tah.

Ostatně i druhé střídání po hodině hry bylo v konečném důsledku důležité. To se totiž na hřiště podíval místo nevýrazného Sivriće mládežnický reprezentant Puchel. Aktivní karvinský odchovanec byl posledních třicet minut vidět, táhl útoky po levé straně a připravil i vítězný gól. V 71. minutě se přes ústeckého Zemana dostal právě Puchel, který vybídl ke skórování Lubomíra Urgelu. Tomu stačilo před prázdnou bránou pouze nastavit nohu – 1:0!

Puchlovi to však nestačilo a chtěl společně se spoluhráči výsledek pojistit. Nejprve si vyměnil míč s Budínským, ale zblízka nezakončil přesně. Dvě minuty před koncem pak skvělým reflexivním zákrokem nohou vytáhl jeho pokus brankář Tvrdoň. Hosté se na jakoukoliv odpověď nezmohli a můžou být rádi, že z Karviné odjeli pouze s jednou inkasovanou brankou. Domácí jim svou výtečnou hrou vlastně nic nedovolili. Tři získané body znamenají průběžné druhé místo v tabulce a pro gólmana Pindrocha bezproblémovou devátou nulu!

Domácí trenér Jozef Weber: „Vstup do utkání nám vyšel snad na tisíc procent. Neproměněná penalta nás vůbec nepoznamenala a v dalších minutách se nám dařilo vytvářet další šance. Až po nějakých dvaceti minutách se hra vyrovnala. V poločase jsme reagovali střídáním, dál tlačili, ale gól stále nepřicházel. Naštěstí přišel a výrazně tomu pomohl mladý Puchel, který hru velmi oživil. Vyšla nám obě taktická střídání, za což jsme nesmírně rádi. Zbývají dvě kola do konce podzimu, tak snad si to nepokazíme.“

Hostující trenér Petr Němec: „Je to asi zasloužené vítězství domácích, kteří měli balon více na kopačkách a chtěli víc. Akorát nás štve, že když jsme už přežili všechny vypracované akce Karviné včetně penalty, tak jí pak sami nabídneme velkou hrubkou rozhodující gól, kdy obránce netrefí balon. Je to škoda, remízu jsme tady uhrát mohli. Neříkám, že by byla spravedlivá, ale na to se ve fotbale nehraje."