Generální partner
Světlý režim
11. březen 2012

Jarní domácí premiéra skončila remízou 1:1

Šlágr 18. kola druhé nejvyšší soutěže mezi čtvrtým MFK OKD Karviná a prvním FK Ústí nad Labem skončil remízou 1:1. Hosté se v prvním poločase dostali do vedení, MFK OKD odpověděl po změně stran po přesné trefě Jursy.
MFK Karviná
neděle 11.3.2012
1:1
(0:1)

Diváci: 1219
FK Ústí nad Labem
Paleček - Škahić (46. Knötig), Mráz, Cverna, Hoffmann - Ciku (79. Bartošák), Jursa, Savić, Vladavić - Mišinský, Vrána (56. Presl).
Novák - Jablonský, Džuban, Valenta, Zeman - Holek, Martykán, Zachariáš, Lácha - Moulis (79. Veverka), Peterka.
Branky: 74. Jursa - 31. Lácha.
Žluté karty: 44. Hoffmann, 44. Vladavić - 16. Jablonský.
Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Štěrba.

Komentář

Těžké terén na Městském stadionu sváděl hráče k bojovnému fotbalu. První velká šance se zrodila před brankou Karviné, na osamoceného Palečka se hnal hostující Moulis, ale gólman MFK OKD včasným vyběhnutím šanci uhasil.

V odpovědi se do pokutového území Ústí nad Labem prodral Mišinský, ale jeho pokus o obstřelení mířil těsně vedle. O chvíli později měl MFK OKD Karviná další stoprocentí příležitost, Vladavić šikovně vysunul Vránu, ale navrátilec do Karviné na Nováka nevyzrál.

Ve 31. minutě se Ústí nad Labem dostalo do vedení, Lácha si naběhl za obranu MFK OKD a přesně umístěnou střelou překonal Palečka. V závěru prvního poločasu si Karviná vytvořila tlak před brankou hostujícího mužstva, ale do poločasového hvizdu branka nepadla.

Do druhého poločasu nastoupil místo Škahiće Knötig. V 56. minutě pak trenér Karviné Karel Kula sáhl k dalšímu střídání, útočníka Vránu nahradil Presl.

Do 60. minuty se na hřišti nic podstatného neudálo. O to více byla na šance bohatší následující desetiminutovka. V 61. minutě Palečka protáhl přímý kop Nováka. Vzápětí zahrozila Karviná. Jursův nepodařený centr málem zaskočil Nováka v brance Ústí, ten míč konečky prstů vytěsnil na roh.

V 68. minutě se Moulis dostal přes obránce Mráze až před Palečka, ale ten jej zneškodnil. Hned na druhé straně se v šanci zjevil Vladavić, ale o míč byl na poslední chvíli připraven.

V 74. minutě explodoval Městský stadion nadšením, odražený míč se po rohovém kopu dostal až k Jursovi, který jej krásně z voleje dopravil do sítě - 1:1. Karviná rázem byla na koni, o pár minut později hlavičku Mráze neudržel v rukavicích Novák, ale hosté nebezpeční před svoji brankou nakonec uhasili.

V závěru utkání si ústečtí vytvořili tlak a dostali se do dvou příležitostí, obě však vznikly z ofsajdu, který pomezní sudí správně signalizoval. Utkání 18. kola druhé nejvyšší soutěže MFK OKD Karviná - FK Ústí nad Labem tak skončilo remízou 1:1.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo