Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2013

Karviná byla lepší, přesto Banské Bystrici podlehla

Utkání hrané ve slovenské Bytči vyhrál šťastnější celek. Karvinští měli více ze hry, ale zradila je koncovka. Banská Bystrica tak svou generálku před startem slovenské ligy vyhrála 2:1.
Dukla Banská Bystrica
pátek 5.7.2013
2:1
(1:1)
Bytča
Diváci: 0
MFK Karviná
Rodinger (46. Boroš) - Nosko, Teixeira, Savič - Turňa, Faško, Peňaška (46. Chrien), Považanec (55. Hlinka), Brašeň (55. Podstavek) - Slančík (75. Kamenský), Jurčo (60. Šovčík).
Pindroch - Hoffmann (46. Cverna O.), Knötig, Ciku (60. Gonda), Prokeš (60. Fischer), Hottek, Eismann (60. Svatonský), Mišinský (46. Legierski), Jovanovič (60. Cverna V.), Mikula (46. Uvíra), Fiala (60. Limanovský).
Branky: 8. Faško z pen., 66. Slančík - 42. Mišinský

Komentář

Svěřenci Josefa Mazury slovenského soupeře dobrou hodinu hru přehrávali, ale doplatili na neproměňování šancí. Po tutovce Prokeše z páté minuty, kterou mu připravil svou přihrávkou Vladimír Mišinský, totiž Bystrica kopala hodně přísnou penaltu. Tu proměnil Faško a slovenský celek se ujal vedení. Karvinští byli i nadále jasně lepší, ale bohužel žalostná koncovka je připravila o lepší konečný výsledek. Ve 24. minutě se po rychlém vhazování dostal do šance Pavel Eismann, ale perfektní zákrok předvedl brankář Rodinger. Následná Fialova dorážka mířila nad bránu.

Karvinským hráčům se do přestávky přeci jen podařilo aspoň vyrovnat. Eismannův centr trefil do sítě Vladimír Mišinský a bylo to 1:1. Ihned po změně stran se objevil v nadějné šanci Legierski, ale nezvolil vhodnou variantu zakončení. O chvíli později zvolil Prokeš místo hlavičky zpracování na tělo, což byla chyba. Rozhodující okamžik zápasu tak najednou přišel na druhé straně. Z nenápadné akce poslal Duklu do vedení Slančík, který se trefil přesně z osmnácti metrů.

Šest minut před koncem se mohla pískat penalta v pokutovém území Banské Bystrice, jelikož jeden z hráčů zahrál rukou. Rozhodčí však zůstal v klidu. „V zápase jsme měli dostatek šancí na to, abychom uhráli přinejmenším remízu. Mrzí mě především šance Hynka Prokeše, tohle by měl proměňovat. Přičítám to však jeho nerozehranosti. Po vystřídání v průběhu druhé půle už bylo vidět, že kluci jsou unavení a už to nebylo ono,“ zhodnotil zápas kouč Josef Mazura.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo