Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2013

Karviná byla lepší, přesto Banské Bystrici podlehla

Utkání hrané ve slovenské Bytči vyhrál šťastnější celek. Karvinští měli více ze hry, ale zradila je koncovka. Banská Bystrica tak svou generálku před startem slovenské ligy vyhrála 2:1.
Dukla Banská Bystrica
pátek 5.7.2013
2:1
(1:1)
Bytča
Diváci: 0
MFK Karviná
Rodinger (46. Boroš) - Nosko, Teixeira, Savič - Turňa, Faško, Peňaška (46. Chrien), Považanec (55. Hlinka), Brašeň (55. Podstavek) - Slančík (75. Kamenský), Jurčo (60. Šovčík).
Pindroch - Hoffmann (46. Cverna O.), Knötig, Ciku (60. Gonda), Prokeš (60. Fischer), Hottek, Eismann (60. Svatonský), Mišinský (46. Legierski), Jovanovič (60. Cverna V.), Mikula (46. Uvíra), Fiala (60. Limanovský).
Branky: 8. Faško z pen., 66. Slančík - 42. Mišinský

Komentář

Svěřenci Josefa Mazury slovenského soupeře dobrou hodinu hru přehrávali, ale doplatili na neproměňování šancí. Po tutovce Prokeše z páté minuty, kterou mu připravil svou přihrávkou Vladimír Mišinský, totiž Bystrica kopala hodně přísnou penaltu. Tu proměnil Faško a slovenský celek se ujal vedení. Karvinští byli i nadále jasně lepší, ale bohužel žalostná koncovka je připravila o lepší konečný výsledek. Ve 24. minutě se po rychlém vhazování dostal do šance Pavel Eismann, ale perfektní zákrok předvedl brankář Rodinger. Následná Fialova dorážka mířila nad bránu.

Karvinským hráčům se do přestávky přeci jen podařilo aspoň vyrovnat. Eismannův centr trefil do sítě Vladimír Mišinský a bylo to 1:1. Ihned po změně stran se objevil v nadějné šanci Legierski, ale nezvolil vhodnou variantu zakončení. O chvíli později zvolil Prokeš místo hlavičky zpracování na tělo, což byla chyba. Rozhodující okamžik zápasu tak najednou přišel na druhé straně. Z nenápadné akce poslal Duklu do vedení Slančík, který se trefil přesně z osmnácti metrů.

Šest minut před koncem se mohla pískat penalta v pokutovém území Banské Bystrice, jelikož jeden z hráčů zahrál rukou. Rozhodčí však zůstal v klidu. „V zápase jsme měli dostatek šancí na to, abychom uhráli přinejmenším remízu. Mrzí mě především šance Hynka Prokeše, tohle by měl proměňovat. Přičítám to však jeho nerozehranosti. Po vystřídání v průběhu druhé půle už bylo vidět, že kluci jsou unavení a už to nebylo ono,“ zhodnotil zápas kouč Josef Mazura.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo