26. leden 2011

Karviná deklasovala juniorku Baníku Ostrava

Kanonádou skončilo přípravné utkání karvinských fotbalistů s juniorkou Baníku Ostravy. Domácí po zásluze zvítězili vysoko 7:2.
středa 26.1.2011
7:2
(4:1)

Diváci: 50
Baník Ostrava B
Kafka (46. Pulen) – Talián (46. Horváth), Škorič (46. Janík), Mráz, Hoffmann (46. Motyčka) – Ciku, Gajdoš, Pavlík, Knötig – Presl, Radzinevičius
Branky: 4. a 17. Radzinevičius, 20. Mráz, 40. vlastní, 49. Ciku, 70. Motyčka, 90. Gajdoš – 26. Tchuř, 88. Dostál

Vstup do utkání měli karvinští perfektní. Ve čtvrté minutě zahráli Baníkovci ve vlastním pokutovém území rukou a kopala se penalta. Stejně jako v předchozím utkání, i dnes se Radzinevičius nemýlil a tvrdou ránou pod břevno poslal Karvinou do vedení – 1:0.

Třináctá minuta nabídla pohlednou rychlou kombinaci, na jejímž konci stál Presl. Jenže ostravský gólman fantastickým zákrokem vytlačil bombu směřující pod víko na rohový kop. I po něm musel brankář hostí řešit ošemetnou situaci, kdy dostal příliš místa a času k zakončení Mráz. O několik chvil později poprvé zahrozili hráči FCB, ale křížnou ránu Kafka bravurně zlikvidoval.

Jak se zakončují akce, předvedl v sedmnácté minutě Radzinevičius. Jeho nápřah ve vápně znamenal další gól – 2:0. „Radziho“ úspěšnost je tak obdivuhodná. Ve čtyřech odehraných zápasech nastřílel svým soupeřům šest branek.

Brankostroj pokračoval i dále. Nejprve se v podobné pozici jako Radzinevičius zjevil Ciku, ale narozdíl od litevského útočníka mířil nepřesně. Chuť si karvinští spravili ve dvacáté minutě, kdy si na křížný pas napříč pokutovým územím naběhl Mráz a hlavičkou přeloboval gólmana – 3:0.

O šest minut později zahrávali hosté přímý kop a zakroucený míč vymetl růžek Kafkovy svatyně – 3:1. Autorem gólu byl bývalý hráč Karviné Daniel Tchuř, který nyní působí u juniorky Baníku Ostrava jako hrající asistent trenéra.

Čtvrtou branku si zdecimovaný Baník vstřelil sám. Presl utekl po pravém křídle a střílený centr si zadák srazil do brány – 4:1.

Před poločasovou přestávkou mohl skóre navýšit Ciku, který postupoval společně s Pavlíkem sám na jednoho obránce. Střela si však nenašla svůj cíl.

Co se nepovedlo před koncem poločasu, povedlo se v úvodu poločasu druhého. Ciku využil volného prostoru na pravé straně, nasměřoval si to do pokutového území a střelou na první tyč popáté rozvlnil síť – 5:1.

Poté se zranil Radzinevičius a karvinští dohrávali zápas o jednoho muže v poli méně. I přesto si dokázali se soupeřem poradit a aktivní hrou si vypracovali spoustu příležitostí, z nichž dvě skončily brankou. Nejprve šel po rohovém kopu do vítězného souboje s gólmanem Horváth a Motyčka na brankové čáře doťukl míč do brány – 6:1.

Hosté jen snížili nepříznivý stav, když využili důrazu v šestnáctce a Pulen se marně natahoval po míči – 6:2.

Závěr zápasu patřil našemu týmu. Definitivní tečku udělal Gajdoš, jehož tvrdá rána byla nechytatelná – 7:2.

Trenér MFK OKD Karviná Karel Kula: Zápas byl z naší strany vydařený. Jsem rád, že nám to tam padá. Jsem spokojený s přístupem hráčů, kteří k tomuto duelu přistoupili zodpovědně a soupeři toho moc nedovolili. A to i přesto, že jsme si nedobrovolně po zranění Radzinevičiuse vyzkoušeli hru o jednoho hráče méně. Na druhou stranu se něco podobného může stát i v mistrovském zápase. Mrzí mě, že se nám marodka opět navýšila. S dnešním zraněním Radzinevičiuse máme mimo sedm hráčů. Zítra budeme vědět více, co vlastně „Radzimu“ je. V utkání s Frýdkem – Místkem tedy dostanou příležitost někteří hráči juniorky nebo dorostu.