13. srpen 2016

Karviná dobyla Mladou Boleslav a veze tři body!

Tak to je šok, krásný šok. Prvoligový nováček zvítězil 2:1 v Mladé Boleslavi a postaral se o prvotřídní senzaci. Ve druhé půli během minuty otočili zápas Marek Janečka s Janem Šislerem.
FK Mladá Boleslav
sobota 13.8.2016
1:2
(1:0)
Městský Stadion
Diváci: 3677
Diviš – Pauschek (81. Takács), Kúdela, Hůlka, Fleišman – Jánoš, Rada – Vukadinovič (71. Klobása), Magera, Kalabiška (65. Přikryl) – Chramosta.
Laštůvka – Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann – Šisler (87. Panák) – Voltr, Moravec (46. Holík), Budínský (84. Košťál), Zelený – Jurčo.
Branky: 43. Rada - 58. Janečka, 59. Šisler
ŽK: Magera, Rada - Jurčo, Eismann
Rozhodčí: Houdek – Moláček, Mokrusch

Karvinští nastoupili v Mladé Boleslavi s jedinou změnou v sestavě oproti poslednímu zápasu proti Brnu – Tomáše Oklešťka nahradil plně uzdravený Jan Moravec. Dva noví hráči (Košťál s Holíkem), kteří posílili nováčka teprve v pátek, zůstali jen na lavičce.

Hned po dvaceti vteřinách nechala hostující obrana hodně místa Radovi, který z hranice šestnáctky pálil jen do Laštůvky. Po jeho nejistém zákroku pálil ještě kapitán Magera a orazítkoval břevno. Domácí měli od začátku územní převahu a hrálo se především na polovině týmu ze Slezska. Až po čtvrthodině se svěřenci Jozefa Webera vzpamatovali, ale i nadále nebyli schopni udržet delší časový úsek míč na svých kopačkách.

Ve 38. minutě předvedl Laštůvka fantastický zákrok po střele Chramosty z malého vápna. Odražený míč chtěl ještě do sítě dostat efektně zády otočený Pauschek, ale karvinský gólman si poradil i s tímto. Navíc Chramosta přišlápl Laštůvkovi levou ruku, rozhodčí zapískal a hosté tak mohli být v klidu. Jenže dvě minuty před pauzou se dostal k přízemnímu centru z levé strany Magera, který jej adresoval Jakubu Radovi a ten, ač by tísněn čtyřmi karvinskými hráči, dokázal vystřelit k tyči mimo dosah Jana Laštůvky a domácí favorit šel do vedení.

Do druhého poločasu už nenastoupil Moravec, ale nahradil jej Libor Holík. Úvodních deset minut nenasvědčovalo vážnější zápletce. Ale v tom je fotbal krásný a zajímavý. V 57. minutě se najednou po rohu dostal míč až k neobsazenému Marku Janečkovi a ten zamířil přesně.

Než se domácí tým vzpamatoval z šoku, tak už prohrával! Jan Šisler dostal po fatální chybě domácího stopera Hůlky ideální míč do běhu od Jurča a ranou k tyči zmrazil celý stadion – Karviné se podařil husarský kousek, během dvou minut otočila skóre u jasného favorita, který ve dvou předešlých zápasech ani jednou neinkasoval.

Mladá Boleslav notně znervózněla a na jejich hráčích byla znát podrážděnost. Nejdůležitější však bylo, že karvinská defenziva už svěřence nového kouče Leoše Kalvody do výraznější šance, kromě tutovky Klobásy, nepustila. Už v nastavení pak byl ještě vyslán do brejku Zelený, ale jeho mizerná přihrávka na Voltra celou akci zastavila. Tým z hornického města tak i s úroky vrátil Středočechům porážky z loňského MOL Cupu a mohl tak oslavit premiérové tři body v nejvyšší soutěži.

Domácí trenér Leoš Kalvoda: „Zápas se mi hodnotí těžce, ale i takový je fotbal. V prvním poločase kluci předváděli slušný fotbal. Po změně stran jsme udělali dvě velké chyby a Karviná je potrestala.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Jsme moc spokojení, ale musíme zůstat nohama pevně na zemi. První půli jsme odehráli vyloženě pasivně, ale po přestávce se to zlepšilo i díky posunutí Janečky do zálohy, navíc jsme mladého Holíka hodili poprvé „do vody“ a rozhodně nezklamal. Kluci hráli na krev, odmakali to a je potřeba jim poděkovat.“