30. březen 2014

Karviná dobyla Most ve velkém stylu a veze výhru 4:1

Takový výsledek nečekal asi nikdo. Svěřenci Josefa Mazury rázně utnuli sérii šesti proher na soupeřových hřištích v řadě a na severozápadě Čech vyhráli zcela jasně 4:1. O branky se podělila čtveřice Hottek, Eismann, Fiala a Ofori.
FK Baník Most
neděle 30.3.2014
1:4
(1:1)
Střelecký ostrov
Diváci: 1043
Belaň - Nguyen, Olejník, Běloušek, Řehák - Vojta (75. Nečas), Jakovljevič (52. Rosendo), Procházka Jan, Tomeček (52. Šlapák) - Surynek, Procházka Jiří.
Pindroch - Mikula, Ofori, Jovanovič, Knötig - Koutný - Fiala, Svatonský (87. Halaška), Hottek (45. Gonda), Eismann - Holek (76. Juřena).
Branky: 19. Surynek – 29. Hottek, 50. Eismann, 59. Fiala, 69. Ofori
ŽK: Rosendo, Běloušek - Knötig
Rozhodčí: Pechanec – Hock, Vlasjuk

Karvinští se v tomto zápase museli obejít bez zraněného Richarda Vaňka, na jehož postu dostal příležitost Prince Ofori. Do sestavy se naopak vrátil Tomáš Knötig, který musel minulý zápas kvůli vyloučení v Ústí nad Labem vynechat.

V prvním poločase se hrál vcelku vyrovnaný zápas. Do vedení se dostali domácí po devatenácti minutách zásluhou Surynka, který dostal balón, následně jej zatáhl až do vápna a křížnou střelou propálil Pindrocha – 1:0. Karvinská odpověď přišla přesně za deset minut. Pavel Eismann odcentroval z levé strany a Hottek vyrovnal – 1:1. V závěru poločasu však musel právě Jakub Hottek hřiště nedobrovolně opustit kvůli zranění a na hřiště se podíval uzdravený Michal Gonda.

Druhou půli ještě začali domácí aktivně, když se v první šanci ocitl domácí Jiří Procházka, jenže hlavičkoval do připraveného Pindrocha. Vzápětí udeřilo na druhé straně. Pavel Eismann měl po Gondově přihrávce dostatek času, aby z hranice vápna zamířil přesně a domácí gólman Belaň tak lovil míč podruhé ze své sítě – 1:2. Na tento stav reagoval domácí kouč Chaloupka dvojitým střídáním, ale ani to nepomohlo. V 59. minutě odcentroval přesně Tomáš Knötig a Matěj Fiala zvýšil už na dvoubrankový rozdíl – 1:3. Za pět minut mohl Fiala svůj gólový účet navýšit, ale Belaň vyběhl včas.

Ani to však nebylo vše. Fanoušci na stadionu Josefa Masopusta museli přetrpět ještě jednu branku v síti domácího brankáře. Rohový kop v podání Jana Svatonského se dostal až na zadní tyč, kde stál připravený Prince Ofori – 1:4. Poté už hostující tým zápas zkušeně kontroloval a dovedl jej do finální podoby.

Karvinští fotbalisté jsou tak prvním mužstvem v této sezóně, které odjelo ze stadionu Josefa Masopusta se třemi body. Zpáteční cesta Pendolinem domů jim určitě ubíhala lépe a hlavně radostně.

Domácí trenér Pavel Chaloupka: „Zápas se mi pochopitelně hodnotí velmi těžko. Dali jsme pěkný první gól, ale pak jsme zase nesmyslně po hrubých chybách inkasovali po navazující se chybě za chybou. Utkání jsme ve druhé půli absolutně nezvládli a naše série bez porážky na domácím hřišti skončila."

Hostující trenér Josef Mazura: „Kluci si vítězství zasloužili. Šli za ním od samotného úvodu zápasu, nenechali se otrávit nepříznivým stavem. Důležitým faktorem bylo brzké vyrovnání. Mohu být také spokojený s tím, že se nám podařilo dát různorodé góly. Povedly se nám brejky, kombinace ale také standardka. Zisk tří bodů nás posunul o dva body právě před Most a na dostřel týmům, které se nachází na příčkách, kde bychom také chtěli figurovat. Škoda zranění Hottka, kterého jsem musel před přestávkou vystřídat."