Generální partner
Světlý režim
10. září 2011

Karviná nadále vítězí: Sparta Praha B – MFK OKD Karviná 1:2

Fotbalisté MFK OKD Karviná v sobotu dopoledne porazili rezervu Sparty Praha 2:1 a potvrdili tak skvělou formu z minulého týdne. Výkon svěřenců Karla Kuly v Praze je skvělou pozvánkou na příští domácí druholigové utkání proti Zlínu.
AC Sparta Praha "B"
sobota 10.9.2011
1:2
(0:1)

Diváci: 325
MFK Karviná
Vavruška - Sus, Brabec, Tomášek, Frýdek - Jirásek (70. Kraják), Hušbauer (61. Jeřábek), Abena, Kucalas (46. Rada), Podaný - Putz
Kafka - Hrtánek, Bolf, Motyčka, Hoffmann - Jursa - Ciku, Gonda, Ficek (83. Chovanec), Miloslavljev (78. Bartošák) - Mišinský (71. Presl)
Branky: 75. Putz - 39. Ciku, 65. Gonda
ŽK: 51. Hušbauer - 24. Hrtánek, 57. Ficek, 80. Presl
Rozhodčí: Ardeleánu - Blažej, Zeman.

Komentář

S cílem navázat na pohárové utkání proti Opavě a následné vítězství proti Vlašimi odjeli do Prahy hráči Karviné. Trenér Kula si mohl pochvalovat vyprázdněnou marodku svého mužstva. Oproti minulému utkání proti Vlašimi udělal kouč Karviné dvě změny. Do branky se vrátil uzdravený Kafka a místo Chovance dostal šanci na hrotu Mišinský.

První poločas byl v režii hostující Karviné, která působila na hřišti sebevědomě viditelně posílená nedávnými úspěchy. Už v 17. minutě mohl zaváhání Brabce v rozehrávce využít Milosavljev, ale na brankáře Vavrušku nevyzrál. Nejistá defenzíva Sparty chybovala opět ve 26. minutě, ale bez kýženého efektu pro Karvinou. Gólman Vavruška míč skluzem na poslední chvíli vypíchl dotírajícímu Cikuovi, míč se dostal k Fickovi, ale mladý tvůrce hry odkrytou branku z dobrých 40 metrů přestřelil.

Rozuzlení prvního poločasu přišlo ve 39. minutě. Milosavljev pasem za domácí obranu vysunul Cikua a Albánec šikovnou tečí poslal míč kolem bezmocného Vavrušky. Druhou branku mohl přidat René Bolf, ale po standardní situaci Milosavljeva jen těsně minul branku.

Do druhého poločasu šla Karviná s vedením 1:0 v zádech a hned deset minut po poločasovém hvizdu mohl navýšit vedení Mišinský, ale nadvakrát Vavrušku nepřekonal. Především dorážka urostlého útočníka měla více než gólové parametry…

V 65. minutě se MFK OKD Karviná dočkala druhé branky. Po asistenci Cikua propálil gólmana Vavrušku Michal Gonda – 0:2. Střelec druhé branky Gonda mohl zanedlouho opět rozvlnit síť, jeho povedená střela z 20 metrů se otřela o sparťanskou tyč.

Do té doby nudící se karvinský brankář Kafka začínal mít více práce. V 75. minutě dokonce lovil míč ze sítě, když Putz přestil ofsajdovou past Karviné a snížil na 1:2. Putz mohl o chvíli později dokonce vyrovnat, ale v tváři tvář Kafkovi místo střely volil přihrávku.

Závěrečné minuty si Karviná pohlídala a z Počernic si veze cenné tři body za vítězství 2:1.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo