3. červenec 2010

Karviná nestačila na Ruch Radzionków

V dnešním dopoledním střetnutí změřila Karviná síly s polským druholigovým celkem z Radzionkowa. Domácí šli v prvním poločase do vedení, ale slepené góly v úvodu druhého dějství rozhodli o tom, že si Ruch odváží domů cenné vítězství 1:2.
sobota 3.7.2010
1:2
(1:0)

Diváci: 0
Ruch Radzionków
Branka: 40. Zoller

Prvních deset minut se oba soupeři oťukávali. Jako první udeřili hosté hrající ve sněhobílých dresech. Ale Jarka nedokázal z jedenácti metrů nasměřovat míč do brány.

Ve 30. minutě bylo ještě hůře. Po hrubé individuální chybě se opět hostující Jarka prodral k míči, ale samostatný únik řešil tím nejhorším možným způsobem. Jeho střela by se jen tak tak vlezla do ragbyové brány.

Aby toho nebylo málo, další hrubka přišla o dvě minuty později a hráči Radzionkowa se ocitli v přečíslení dva na jednoho. První ránu skvěle zlikvidoval Kafka a následná dorážka skončila na dobře postavené obraně Karviné.

Lekci z produktivity uštědřili zelenobílí hostům ve 40. minutě. Ciku se elegantně zbavil zadáka a milimetrovou přihrávkou našel před opuštěnou bránou Zollera – 1:0.

Úvod druhé půle karvinským vůbec nevyšel. Ve 47. minutě si na centr za obranu naběhl Suker a tvrdou ránou k pravé tyči srovnal stav utkání – 1:1.

O pět minut později předvedl své kvality Gajewski, který táhlou střelou ke stejné tyči poslal Poláky do vedení – 1:2.

Vzápětí se pokusil s nepříznivým stavem něco udělat Knötig. Jenomže pumelice z dvaceti metrů prosvištěla nad břevnem.

Tři minuty před koncem se uvolnil v šestnáctce Ciku, ale jeho teatrální pád nechal hlavního sudího klidným – penalta se nepískala.

Poslední příležitost si vypracoval Marcel Pavlík, ale technická střela z hranice jedenácti metrů těsně minula tyč.

Další přípravné střetnutí odehraje MFK OKD Karviná v úterý 6. července. Od 17:00 hodin hostí na Městském stadionu celek Frýdku – Místku.

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.