20. leden 2010

Karviná nestačila na Sigmu Olomouc.

V dalším přípravném utkání se karvinští fotbalisté představili na hřišti prvoligové Sigmy. Utkání se zlomilo ve druhé půli, kdy Olomouc vstřelila tři branky a zvítězila 3:0.
SK Sigma Olomouc
středa 20.1.2010
3:0
(0:0)

Diváci: 0
Blaha (46. Drobisz) - Štěpán, Dreksa, Komárek, Heidenreich - Bajer, Tomeček (52. Alexa) , Kazár – Navratil (72. Tomeček, 86. Blaha), Klesnil (46. Pospíšil), Schulmeister
(1. poločas): Kafka – Kostoláni, Buryán, Vasiljev, Staš – Ficek, Pavlík, Slončík, Tchami – Mišinský, Látal

(2. poločas): Hroš – Čeman, Hoffmann, Suchý, Ďurech – Ciku, Ficek, Kostoláni, Milosavljev – Pontus, Galajda

Branky: 48. Štěpán, 70. Kazár, 88. Schulmeister

Fotbal dvou odlišných poločasů se hrál na umělé trávě u Anderova stadionu v Olomouci. Zatímco v prvním poločase dominovala na hřišti Karviná, druhá polovina byla v režii domácích. Sigma po přestávce zpřesnila kombinaci a chyby v karvinské obraně potrestala třemi góly.

Úvodní šanci zápasu si vypracovali modrobílí. Heidenreich se dostal k odraženému míči a nepříjemnou falšovanou střelou z 20 metrů notně vylekal Kafku. Naštěstí pro karvinského gólmana letěla rána mimo tyče.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ficek se uvolnil po křídle, zacentroval, a nabíhajícím útočníkům chyběl krůček k zakončení.

Zajímavá standartka se rýsovala v 10. minutě po faulu na agilního Ficka. Domácí obrana ovšem přímý kop ubránila.

O šest minut později vhodil Ficek aut na Slončíka, ten mu vrátil míč zpátky a po následném centru do pokutového území se k míči probojoval Mišinský, který střelou z „první“ ohrozil olomouckou svatyni.

Ve 22. minutě přišla situace 3 na 3. Jenomže se Mišinský ukvapil a poslal nepřesnou přihrávku na zbíhající hráče.

Dvacet minut před koncem poločasu přišla parádička v podání Karviné. Signál po ose Slončík – Ficek – Pavlík skončil střelou posledně jmenovaného. Rána mu ovšem nesedla podle jeho představ.

Po půl hodině hry zahrávala Sigma přímák. Kazár zakroutil míč pod břevno, ale dobře postavený Kafka si s technickou střelou věděl rady.

Ve 37. minutě ukličkoval Tchami domácí zadáky, předložil gólovou přihrávku Mišinskému, jenže ten pouze nastřelil bývalého gólmana Karviné Blahu.

Do druhého poločasu udělal trenér MFK OKD Karviná Leoš Kalvoda několik změn.

Hned ve 48. minutě zahrávala Sigma rohový kop, Štěpán vyskočil nejvýše a jeho hlavička zapadla přesně k pravé tyči Hrošovy brány – 1:0.

V 65. minutě využil zaváhání domácí obrany Pontus, přihrávku nasměřoval na Ficka, který napálil míč vedle Drobiszovy svatyně.

Ve stejné minutě vyslal Bajer do brejku Alexe, ten se však šance zalekl. Jeho křížná střela si nenašla cíl.

Parádu předvedli domácí v 70. minutě. Jejím autorem byl Kazár, který levou nohou vymetl šibenici karvinské branky – 2:0.

V 85. minutě se vřítil do šestnáctky Tomeček, kde byl faulován. Míč si na značku pokutového kopu postavil aktér druhého gólu Kazár, jenomže jeho pokus dopadl prachbídně. Technickou střelu poslal metr vedle.

V 88. minutě si za rozestoupenou obranu Karviné naběhl Schulmeister a dal výsledku konečnou podobu – 3:0.

Další utkání sehrají karvinští na vlastní půdě. Na umělé trávě na Městském stadionu v Karviné – Ráji se v sobotu 23. ledna od 11 hodin střetnou s třetiligovým polským celkem GKS Pniowek Pawlowice.