Karviná neveze z Prahy ani bod, Bohemka vyhrála 1:0

07.09.2013 | redakce

Karviná neveze z Prahy ani bod, Bohemka vyhrála 1:0 Překvapivě s prázdnou odjíždějí z hlavního města karvinští fotbalisté. V sobotním dopoledním zápase nestačili na střížkovskou Bohemku, která tak mohla oslavit hubenou jednobrankovou výhru. Svěřenci Josefa Mazury navíc už dva zápasy nepoznali radost z gólu.

7.kolo, sobota 7.9.2013
Bohemians Praha - MFK Karviná  1:0  (1:0)
Branky: 6. Halama
ŽK: Sloboda, Faltus, Mandous - Hottek
Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Ratajová
Bohemians Praha: Mandous – Laštovka, Halama, Bohata, Sudek – Novotný J., – Ibragimov (90. Hájek), Sloboda (86. Kyndl), Ptáček, Volek – Faltus (73. Suk).
MFK Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Uvíra, Knötig (68. Ciku) - Vaněk, Hottek - Fiala, Vladavič (56. Gonda), Eismann - Pavelka (47. Mišinský).
Počet diváků: 210

Před tímto kolem poslední tým Fotbalové národní ligy si vyšlápl na svěřence Josefa Mazury, kterým patřilo druhé místo. O osudu utkání rozhodl samotný začátek, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou domácí Jan Halama. Pozitivem může snad být jedině fakt, že se do hry v průběhu druhého poločasu zapojil Elvist Ciku, který poslední tři duely kvůli zranění vynechal.

Příliš kvalitní fotbal k vidění nebyl. Bohemka udeřila hned z první standardní situace. Po rohovém kopu se nejlépe zorientoval Jan Halama a rozvlnil síť za brankářem Pindrochem. „Neobsadili jsme konkrétního hráče. Naši velkou chybu domácí potrestali," litoval trenér Josef Mazura. Po špatném úvodu však zbývalo ještě víc než osmdesát minut na zkorigování výsledku. To se překvapivě nepodařilo. Karvinští se prakticky do vyložené šance v celém zápase nedostali. Byli to tak domácí, kteří mohli v 26. minutě jít do dvougólového trháku. Ptáček dal míč k Faltusovi a ten se díky podklouznutí Martina Uvíry dostal až na malé vápno, kde ho vychytal Pindroch.

Celý druhý poločas už domácí trávili především u vlastního pokutového území, kde v deseti lidech bránili hubené vedení všemi možnými prostředky. „A nakonec to ubránili,“ povzdychl si karvinský trenér. Po hodině hry ještě orazítkoval břevno domácí Volek. Na nepříznivý stav reagoval karvinský trenér střídáním. Tomáše Knötiga nahradil Elvist Ciku. Tím pádem se hra stáhla na tři obránce a hosté vrhli síly do útoku - bohužel bez jakéhokoliv efektu v podobě gólu, přestože si místy vytvořili velký tlak. Vylepšit si reputaci budou moci Karvinští příští neděli, kdy do Karviné dorazí nováček Loko Vltavín. Ten schytal na domácím hřišti těžký debakl 0:5 od Českých Budějovic.

Hostující trenér Josef Mazura: „Jsem hodně zklamaný a je to pro nás velká ztráta. Hra postrádala myšlenku a moment překvapení. Mrzí mě to o to víc, že takové hráče, kteří umí něco vymyslet, v kádru máme. Do pořádné šance jsme vlastně ani nedostali, přestože jsme domácí osmdesát minut dobývali. Bohužel jsme hráli stereotypně s mnoha centry po stranách, které neměly patřičné parametry. Domácím jsme tři body vlastně přenechali.“

• Bronz z Hluku pro U11
včera - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

• Sestřih remízy s Plzní
25.11. - Velice dobrý zápas odehráli Karvinští proti týmu Plzně a zasloužili si víc než konečný bod za remízu 1:1! Na nejzajímavější okamžiky nedělního duelu se podívejte ZDE.