Generální partner
Světlý režim
17. únor 2016

Karviná opět zdolala Znojmo, tentokrát v přípravě 2:1

Újezdec u Uherského Brodu byl místem vzájemného střetnutí prvního a třetího týmu Fotbalové národní ligy. Karvinští o své výhře rozhodli dvěma góly v závěru první půle. Po změně stran Znojmo snížilo a zároveň neproměnilo penaltu.
1.SC Znojmo FK
středa 17.2.2016
1:2
(0:2)

Diváci: 0
MFK Karviná
Veselý (46. Doleček) – Helísek (60. Vavřík), Weber (46. Okleštěk), Nepožitek (70. Nepožitek), Odehnal (46. Bělíček), Pokorný, Žondra, Ledecký (46. Njire), Šumbera, Šamánek (46. Stáňa), Mezlík
Pindroch (46. Pastornický) – Moravec (46. Puchel), Janečka (60. Tóth), Hošek, Eismann – Šisler (46. Sedlák) – Juřena, Duda (46. Pospěch), Glaser, Puri – Urgela (60. Lingr).
Branky: 89. Stáňa - 41. Glaser z pen., 45. Urgela

Komentář

Oba celky absolvují na jihu Moravy své soustředění, a protože už mají spolu v letošní sezóně oba zápasy odehrány, tak nic nebránilo domluvení vzájemného zápasu takřka na samotném konci zimní přípravy. Od začátku do konce se hrál vyrovnaný zápas. Karvinští v bílých dresech hrozili převážně z dálky, vyjma pokusu Luba Urgely na přední tyči.

Góly začaly padat na konci poločasu a k radosti karvinského týmu do sítě Znojma. Nejprve trochu nešťastně zahrál znojemský hráč ve vápně rukou a rozhodčí nařídil penaltu – tu proměnil Petr Glaser a otevřel skóre. Krátce před poločasovým hvizdem navíc zvýšil na dvougólový rozdíl Lubomír Urgela.

Po změně stran oba týmy prostřídaly, Znojmo se snažilo o vyrovnání, ale marně - přitom šance mělo. Tu největší z penalty v podání Njireho. Jenže Martin Pastornický, který do druhé půle nahradil Branislava Pindrocha, jeho pokus vystihl. To se ukázalo jako důležitý a rozhodující moment, který znamenal vítězství.

V samotném závěru totiž stihl pouze korigovat přesnou hlavičkou do protipohybu karvinského brankáře Bronislav Stáňa. „Bylo vidět, že oba týmy se s přírodním pažitem pomalinku sžívají. Byly tam technické nedostatky, nějaké ztráty, ale z obou stran měl zápas velmi slušné tempo a navíc díky menšímu hřišti docházelo k množství soubojů,“ prohlásil po utkání trenér Jozef Weber.

Výsledek nepřeceňoval, byl si vědom, že utkání bylo vyrovnané. „V první půli jsme my i Znojmo hráli v silnějších sestavách. Trochu mě jen mrzí, že gólman Pastornický neudržel čisté konto, když už se mu podařilo lapit i penaltu. Gól v poslední minutě dostal i v prvním zápase v Rybniku. Myslím si, že jsme o nulu vzadu měli ještě víc zabojovat,“ zdvihl varovný prst hlavní trenér. 

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo