Generální partner
Světlý režim
13. červenec 2013

Karviná porazila v generálce Slovácko

Vítěznou tečku udělali za přípravným obdobím svěřenci kouče Josefa Mazury. Ve Starém Městě u Uherského Hradiště zdolali Slovácko díky brankám Mišinského a Legierského 2:1.
1.FC Slovácko
sobota 13.7.2013
1:2
(1:1)
Stadion Stonky
Diváci: 0
MFK Karviná
Heča – Daníček, Kubáň, Havlík, Jeleček, Franta, Biolek, Haša (71. Fojtášek), Břečka, Ondřejka, Trávník
Paleček - Hoffmann, Knötig, Vaněk, Vladavič (72. Fischer), Timm (62. Legierski), Hottek, Eismann, Mišinský (46. Fiala), Jovanovič, Mikula.
Branky: 37. Ondřejka - 12. Mišinský, 78. Legierski
Rozhodčí: Tomanec

Komentář

Zbytečně tvrdý zápas rozhodl svým umem Jakub Hottek, který dvakrát perfektně přihrál a jeho spoluhráči toho dokonale využili. Hned ve dvanácté minutě našel Hottek třicet metrů dlouhým pasem Vladimíra Mišinského, který si míč přehodil na levou nohu a bombou pod břevno nedal brankáři Hečovi šanci na sebemenší reakci. Osm minut před přestávkou vyrovnal zblízka Václav Ondřejka, který využil Havlíkův centr. Brankář Paleček byl bezmocný.

Druhý poločas byl poměrně vyrovnaný. Domácí se dostali do jedné slušné příležitosti, když paradoxně zahrozili po rohu Karvinských. Ti se následně ve středu hřiště špatně domluvili a svěřenci trenéra Habance šli do protiútoku. Střelou z hranice vápna však domácí Roman Haša pouze vyprášil rukavice brankáře Palečka. Rozhodnutí tak přišlo v 78. minutě. Po výborně kopnutém Hottkově rohu si naskočil Jakub Legierski a vstřelil svou druhou branku během tří dnů. Mladý polský útočník totiž skórovat také ve čtvrtek proti Mikulovicím.

Zbytek zápasu byl v karvinské režii. Hosté domácí Slovácko zatlačili, leč bez úspěchu. Slušnou střelou se aspoň prezentoval střídající Fischer. „Naše hra v tomto zápase nebyla příliš dobrá. Jsem rád, že se nám podařilo vstřelit gól aspoň po standardní situaci, to vždy potěší. Soupeř byl dobrý na balónu a velmi dobře zakládal protiútoky. Bylo to dobré utkání,“ konstatoval trenér Josef Mazura. Jeho svěřence čeká už za týden úvodní kolo Poháru České pošty. Soupeř bude znám až v neděli večer. Zápas se Slováckem však Mazura jako generálku před pohárem nebral. „To bude úplně jiný zápas. Budeme muset hrát do plných a sami tvořit. Na Slovácku se hrálo nahoru dolů,“ dodal.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo