21. duben 2012

Karviná prohrála v Mostě

Ve 24. kole druhé nejvyšší soutěže nestačil Městský fotbalový klub Karviná na Baník Most 0:1. Jedinou branku utkání vsítil v 74. minutě domácí Hofmann.
FK Baník Most
sobota 21.4.2012
1:0
(0:0)
Střelecký ostrov
Diváci: 586
Bertelman – Knakal, Procházka, Hofmann, Řehák – Pilař (55. Holub), Schut – Huňa, Štefko (55. Kerbr) – Danoski (83. Štípek), Mlika. Trenér: Michal Zach.
Paleček - Hrtánek, Hoffmann, Bolf, Knötig - Ciku (59. Bartozel), Motyčka (81. Savič), Jursa, Bartošák - Presl (68. Vrána), Gonda. Trenér: Marek Kalivoda.
Branka: 74. Hofmann.
Žluté karty: 18. Procházka, 76. Mlika - Presl.
Rozhodčí: Býma - Ubias, Páral.

Před utkáním šlo oběma týmům o hodně. Zatímco Karviná bojuje o přední příčky v tabulce, domácí Most o udržení v soutěži. Trenér Marek Kalivoda sáhl k několika změnám v základní jedenáctce. Od první minuty dostali příležitost Hrtánek, Ciku a Presl.

Po vyrovnaném úvodu utkání převzali Mostečtí iniciativu. Ve 3. minutě neuspěl v šanci mostecký Štefko, brankář Paleček jeho střelu vyrazil na rohový kop.

Další šanci měl opět Most, ale útočník Mlika si nechal ve vyložené příležitosti míč utéct k Palečkovi. Fotbalisté v zelených dresech si nadále vytvářeli tlak a karvinská defenzíva měla plné nohy práce. Mostecký Hofmann nastřelil břevno a o chvíli později těsně minul Pilař.

Za marnotratnost domácího mužstva mohla Karviná trestat ve 31. minutě. Po bleskové akci MFK překonal Gonda Bertlemana, bdělý obránce Řehák však vykopl míč z brankové čáry!

Po změně stran se hra uklidnila. Oběma týmům nevycházela kombinace, hráči se dopouštěli mnoha nepřesností. Dlouhé minuty neviděli diváci na stadionu Josefa Masopusta žádnou větší šanci.

V 74. minutě padl rozhodující gól. Rohový kop Holuba našel obránce Hofmanna a ten přesnou střelou rozvlnil síť. - 1:0.

Karviná po inkasované brance zvýšila aktivitu, ale těsné vedení nakonec Most uhájil a připisuje si tři body. Svěřenci trenéra Marka Kalivody tak přišli o možnost přiblížit se třetímu místu v tabulce.

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.