Generální partner
Světlý režim
22. červen 2013

Karviná prohrála ve Wroclawi 1:3

Porážkou vstoupili karvinští fotbalisté do letní přípravy. Ve Wroclawi prohráli s třetím týmem uplynulého ročníku Ekstraklasy 1:3, přestože se už v deváté minutě radovali z vedení. Domácí však ještě do poločasu výsledek otočili a ve druhé půli potvrdili třetí brankou.
Slask Wroclaw
sobota 22.6.2013
3:1
(2:1)

Diváci: 0
MFK Karviná
Wrąbel (46. Żukowski) - Dankowski (65. Przybylski), Juraszek (46. Pawelec), Kokoszka (46. Wasiluk), Spahić (46. Ostrowski) - Stevanović (46. Menzel), Uliczny (46. Fedyna) - Sobota (46. Socha), Majcher (46. Cetnarski), Przybylski (46. Bartkowiak) - Gikiewicz (46. Więzik).
I.poločas: Paleček – Hoffmann, Mikula, Cverna V., Hottek – Nilaš, Vaněk – Fiala, Ciku, Eismann – Mišinský. II.poločas: Paleček - Hoffmann, Mikula, Cverna V., Knötig – Nilaš (72. Gonda), Hottek – Limanovský (72. Fulnek), Ciku (60. Fischer), Eismann (60. Juřena) – Mišinský.

Branky: 15. Gikiewicz, 42. Majcher, 71. Wasiluk - 9. Nilaš

Komentář

Zápas začal s dvacetiminutovým zpožděním kvůli pozdějšímu příjezdu karvinských fotbalistů. Ti se po cestě nevyhnuli kolonám nákladních automobilů. Jakoby však pozdější výkop Karvinským pomohl. Hned v deváté minutě se totiž dostali po standardní situaci zakončenou Peterem Nilašem, který je v klubu na zkoušku, do vedení. Za šest minut bylo srovnáno a krátce před poločasem strhli domácí vedení na svou stranu. „Ztráceli jsme lehké balóny a po dvou z nich jsme inkasovali. S předvedenou hrou nemůžu být spokojený,“ káral své svěřence trenér Josef Mazura.

Ve druhém poločase se na hřišti objevila pozměněná sestava. Karvinští se snažili s výsledkem něco udělat. Pár pěkných narážeček a podržení míče v soupeřově pásmu však k ničemu nevedlo. Ani solidní příležitost Vladimíra Mišinského gólem neskončila. Domácí svou výhru potvrdili dvacet minut před koncem z trestného kopu. „To se určitě dalo chytat,“ poznamenal Mazura.

„I přes porážku a pár dobrých i horších výkonech nad hráči rozhodně nelámu hůl. Jedeme dál, příprava je teprve na začátku. Zápas každopádně splnil účel, protože jsme viděli kluky v zápasovém zatížení,“ dodal karvinský trenér. Další zápas odehrají jeho svěřenci v úterý dopoledne ve Wodzislawi proti Koroně Kielce. Tento polský celek dnes (v sobotu) zdolal 2:1 ostravský Baník.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 16:30
MFK Karviná
FK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:30
MFK Karviná
FK Mladá Boleslav