Generální partner
Světlý režim
22. červen 2013

Karviná prohrála ve Wroclawi 1:3

Porážkou vstoupili karvinští fotbalisté do letní přípravy. Ve Wroclawi prohráli s třetím týmem uplynulého ročníku Ekstraklasy 1:3, přestože se už v deváté minutě radovali z vedení. Domácí však ještě do poločasu výsledek otočili a ve druhé půli potvrdili třetí brankou.
Slask Wroclaw
sobota 22.6.2013
3:1
(2:1)

Diváci: 0
MFK Karviná
Wrąbel (46. Żukowski) - Dankowski (65. Przybylski), Juraszek (46. Pawelec), Kokoszka (46. Wasiluk), Spahić (46. Ostrowski) - Stevanović (46. Menzel), Uliczny (46. Fedyna) - Sobota (46. Socha), Majcher (46. Cetnarski), Przybylski (46. Bartkowiak) - Gikiewicz (46. Więzik).
I.poločas: Paleček – Hoffmann, Mikula, Cverna V., Hottek – Nilaš, Vaněk – Fiala, Ciku, Eismann – Mišinský. II.poločas: Paleček - Hoffmann, Mikula, Cverna V., Knötig – Nilaš (72. Gonda), Hottek – Limanovský (72. Fulnek), Ciku (60. Fischer), Eismann (60. Juřena) – Mišinský.

Branky: 15. Gikiewicz, 42. Majcher, 71. Wasiluk - 9. Nilaš

Komentář

Zápas začal s dvacetiminutovým zpožděním kvůli pozdějšímu příjezdu karvinských fotbalistů. Ti se po cestě nevyhnuli kolonám nákladních automobilů. Jakoby však pozdější výkop Karvinským pomohl. Hned v deváté minutě se totiž dostali po standardní situaci zakončenou Peterem Nilašem, který je v klubu na zkoušku, do vedení. Za šest minut bylo srovnáno a krátce před poločasem strhli domácí vedení na svou stranu. „Ztráceli jsme lehké balóny a po dvou z nich jsme inkasovali. S předvedenou hrou nemůžu být spokojený,“ káral své svěřence trenér Josef Mazura.

Ve druhém poločase se na hřišti objevila pozměněná sestava. Karvinští se snažili s výsledkem něco udělat. Pár pěkných narážeček a podržení míče v soupeřově pásmu však k ničemu nevedlo. Ani solidní příležitost Vladimíra Mišinského gólem neskončila. Domácí svou výhru potvrdili dvacet minut před koncem z trestného kopu. „To se určitě dalo chytat,“ poznamenal Mazura.

„I přes porážku a pár dobrých i horších výkonech nad hráči rozhodně nelámu hůl. Jedeme dál, příprava je teprve na začátku. Zápas každopádně splnil účel, protože jsme viděli kluky v zápasovém zatížení,“ dodal karvinský trenér. Další zápas odehrají jeho svěřenci v úterý dopoledne ve Wodzislawi proti Koroně Kielce. Tento polský celek dnes (v sobotu) zdolal 2:1 ostravský Baník.

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo