Generální partner
Světlý režim
24. červenec 2010

Karviná se protrápila k vítězství a postupuje

Za vytrvalého deště a na silně podmáčeném terénu absolvovali hráči Karviné 1. kolo Ondrášovky cupu. Po nepřesvědčivém prvním poločase přišlo zlepšení a nakonec se náš tým může radovat z postupu.
Sokol Lískovec
sobota 24.7.2010
1:2
(1:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Dittert - Vodička, P.Maléř, Nováček, Holý - Kořínek, Čerňák (70. L.Myšinský), Kubáň, Chlebek - Šrámek - Broulík (82. Papřok)
Kafka - Hoffmann, Suchý, Mihálik, Tchuř - Ciku (46. Gonda), Motyčka, Slončík, Mišinský (46. Jursa), Milosavljev - Gottwald (86. Štajer)
Branky: 37.Čerňák - 58. Motyčka, 69.Jursa z pen.
ŽK: Kubáň, Chlebek, P.Maléř, Kořínek - Gonda, Motyčka

Komentář

První poločas se karvinským nepovedl. Domácí tým byl před naší svatyní nebezpečnější a zaslouženě se ujal vedení.

Jako první se dostali ke střele hráči MFK. Po krásné akci na jeden dotek doputoval míč k Hoffmannovi, který sice pálil tvrdě, ale nepřesně.

O několik chvil později odpískal rozhodčí přímý kop ve prospěch Realu. Karvinská obrana byla však zformovaná a nepřipustila žádné ohrožení své branky.

Ve 21. minutě se lískovečtí dvakrát zastřelovali. Jejich muška byla vychýlená a odkopávalo se od Kafkovy brány.

Dvě minuty nato byl faulován Slončík, sám si postavil balón k rozehrání přímáku, který zakroutil k tyči. Jenže Dittert byl pozorný a míč ukryl ve své náruči.

Ve druhé polovině první půle zacentroval Hoffmann na Slončíka, ten sklepl na Mišinského, jehož pokus skončil nad břevnem.

Vzápětí předvedli pohlednou akci domácí, ale Kafka byl u míče včas.

Stoprocentní šanci promarnili zelenobílí ve 31. minutě. Slončík vhodil aut do šestnáctky volnému Gottwaldovi, ten křížnou přihrávkou napříč malým vápnem našel na zadní tyči Milosavljeva. Gólovou radost mu však zkazil zadák Realu, který skluzem vykopl míč směřující do brány.

Neuběhlo ani stoosmdesát sekund a Kafka se jen ohlédl za „zvonícím“ břevnem, které uchránilo Karvinou od pohromy.

Hráči MFK jakoby toto varování nebrali vážně. Hned z další akce inkasovali. Čerňák si naběhl na centr zleva a nikým neatakován pohodlně zavěsil – 1:0.

Domácí po vstřelené brance ožili a Kafka se musel pořádně činit, aby vytáhnul pálivou střelu alespoň na roh.

V druhém poločase zvýšili karvinští aktivitu, začali více běhat a domácí Real najednou nevěděl, jak odvracet nebezpečné útoky.

V 56. minutě vzal na sebe zodpovědnost Milosavljev a postupně se probyl až před pokutové území. Do vápna si naběhl Motyčka, a po přesné přihrávce se mohl domácího gólmana Ditterta zeptat, kam má zavěsit. Přesnou ránou pod víko přinesl klid na karvinské kopačky – 1:1.

Hrdinou zápasu se mohl stát Gonda. Ten si naběhl na třicetimetrový pas Tchuře, rybičkou se vrhnul po míči, ale ke vší smůle vysoko přestřelil.

Rozhodující gól přišel v 69. minutě. Jursa si v pokutovém území tělem pokryl míč a domácí obránce ho zbytečně fauloval. Nařízený pokutový kop sám faulovaný s přehledem proměnil – 1:2.

Lískovečtí vrhli všechny své síly do útoku a Kafka excelentním zákrokem, kdy akrobaticky vytlačil kulatý nesmysl směřující do pravého růžku, udržel karvinským vedení.

Navýšit skóre mohl dobře hrající Motyčka, který si obhodil beka, ale tvrdou ránu vyrazil Dittert konečkami prstů na roh.

V 82. minutě rozebrali hráči Karviné domácí obranu, ale akce po ose Slončík – Jursa – Milosavljev, skončila pouze rohem.

MFK OKD si tak po nepříliš přesvědčivém výkonu vybojovala účast v druhém kole Ondrášovky cupu. V něm se první zářijový den představí v Uničově, který taktéž potvrdil roli favorita a porazil divizní Mohelnici 2:0.

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo