3. březen 2012

Karviná v Třinci prohrála 2:0

Úvodní jarní kolo fotbalistům MFK OKD Karviná nevyšlo. V regionálním derby proti Třinci prohráli 0:2. Obě branky padly v prvním poločase.
FK Fotbal Třinec
sobota 3.3.2012
2:0
(2:0)

Diváci: 1556
Lipčák - Malíř, Hupka, Kuděla, Lisický - Súkenník, Matoušek, Rehák, Eismann - Maroši - Nekuda (87. Gavlák). Trenér: Ľubomír Luhový.
Paleček - Perůtka, Motyčka, Mráz, Hoffmann - Bartošák (62. Mišinský), Jursa, Presl, Ciku (90. Cverna) - Vladavić, Vrána (72. Savić). Trenér: Karel Kula.
Branky: 14. Nekuda, 41. Malíř.
Žluté karty:: 17. Rehák, 58. Eismann, 62. Maroši, 79. Lisický - 69. Jursa, 71. Motyčka.
Rozhodčí: Drábek - Pilný, Santarius.

Vstup do utkání měl lepší domácí Třinec. Hned ve 2. minutě lapil brankář Paleček nebezpečnou střelu Nekudy. Karviná odpověděla střelou Vladaviće z velkého úhlu, gólman Lipčák byl na místě.

Ve 14. minutě otevřel Třinec skóre. Rohový kop Marošiho našel na přední tyči Nekudu a ten hlavičkou rozvlnil síť. "Zápas se pro nás vyvíjel dost špatně. Jako první jsme inkasovali a soupeř získal sebevědomí," hlesl trenér MFK OKD Karviná Karel Kula.

Karvinští fotbalisté se snažili o vyrovnání a měli územní převahu. Ale neujala se tvrdá střela Perůtky a posléze ani hlavička Presla, který po rohovém kopu Bartošáka těsně minul.

Ve 41. minutě vedl Třinec o dvě branky a opět se prosadil po rohovém kopu. Odražený míč se dostal k Malířovi, který přízemní střelou k levé tyči překonal karvinského Palečka. "Druhý gól přišel v tu nejnevhodnější chvíli. Zrovna jsme se nadechovali k závěrečnému tlaku," mrzelo trenéra Kulu.

Po změně stran si Třinec hlídal dvoubrankový náskok a Karviná se před jeho brankou neprosazovala. "Kolektivní výkon nebyl ideální. Chyběl nám dnes důraz v osobních soubojích a tím pádem jsme nesbírali odražené míče. Hra po křídlech nám nefungovala a pomalu jsme přenášeli hru," vytkl svým svěřencům nedostatky Karel Kula.

Třinečtí i nadále hrozili ze standardních situací. V 55. minutě Hupka po přímém kopu Eismanna mířil hlavou nad. V 69. minutě zase Súkenník střílel jen těsně vedle levé tyče Karviné.

MFK měl v závěru příležitosti vsítit kontaktní branku, ale našim hráčům dnes nebylo přáno. Presl z malého vápna hlavou přestřelil a o chvíli později, v 82. minutě, vyrazil Hoffmannovu přízemní střelu Lipčák na roh. "Bohužel se nám utkání nepodařilo zdramatizovat, Presl měl stoprocentní šanci, ale nedal. Nezbývá nám nic jiného než se fanouškům rehabilitovat za dnešní výkon v domácím utkání proti Ústí nad Labem," uzavřel kouč Městského fotbalového klubu Karel Kula.

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.