Generální partner
Světlý režim
15. červenec 2011

Karviná v přípravě nestačila na LKS Nieciecza

Karvinští fotbalisté dnes v Bielsko-Biale pořádali festival zahozených šancí a podlehli polskému druholigovému týmu LSK Nieciecza 0:2.
Termalica BRUK-BET Nieciecza KS
pátek 15.7.2011
2:0
(1:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Kafka (46. Paleček) – Petrán, Motyčka, Cverna, Hrtánek – Jursa (65. Hoffmann), Látal, Ficek (46. Puškáč), Gonda (65. Mišinský) – Bartošák, Chovanec (46. Radzinevičius)

Branky: 38. Drozdowicz, 68. Trafarski.

Komentář

Trenér Kula vzal s sebou do Polska pouze šestnáct fotbalistů. Doma zůstali Ciku, Mráz, Milosavljev, Knötig a Bartozel, kteří léčí drobné šrámy. Presl zatím trénuje po zranění individuálně.

Naše mužstvo mělo od prvních minut herní převahu, ale neuspělo v zakončení. Karvinští Chovancem dvakrát orazítkovali brankovou konstrukci Nieciecze, v dalších šancích ztroskotali na gólmanovi soupeře. "Měli jsme jít do vedení, utkání by se vyvíjelo jinak," uvědomoval si trenér Kula.

Místo toho se polský protivník dostal do vedení 1:0, když se míč šťastně odrazil k Drozdowiczowi a ten nedal brankáři Kafkovi šanci.

Po změně stran neměl zápas takovou kvalitu a tempo jako poločas první. "Pozitivní bylo, že jsme se snažili o vyrovnání," cenil si kouč Kula. Místo vyrovnávajícího gólu ale Nieciecza odskočila v 68. minutě po rychlém protiútoku na rozdíl dvou branek – 0:2.

V závěrečných deseti minutách Karviná sevřela polské mužstvo před vlastní brankou, ale drtivý tlak ke kontaktnímu gólu nevedl. Duel tak skončil výsledkem 2:0 pro Poláky. "Čekají nás ještě dva přípravné zápasy proti HFK Olomouc a Lískovci, ve kterých si budeme chtít zlepšit bilanci přátelských zápasů. Potřebujeme si také před pohárovým utkání zvednout sebevědomí," prohlásil Karel Kula.

Na testech v Karviné je slovenský pravý obránce Peter Petrán, který dnes odehrál celé utkání. Právě hráče na tuto pozici vedení Karviné v současně době hledá.

Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo