Generální partner
Světlý režim
17. březen 2012

Karviná ve Vlašimi opět neuspěla

Fotbalisté Karviné v sobotním utkání 19. kola druhé nejvyšší soutěže podlehli Vlašimi 0:2.
FC Sellier & Bellot Vlašim
sobota 17.3.2012
2:0
(1:0)

Diváci: 650
MFK Karviná
Hanuš – Vebr, Petrů (c), Zákostelský, Průcha – Macek (86. Matějka), Starý, Kosak (58. Pokorný) – Janda (68. Červenka), Vaněček, Vojta.
Paleček – Knötig (82. Motyčka), Mráz, Cverna, Hoffmann (c) – Bartozel (61. Ciku), Jursa, Savič, Vladavič – Vrána (61. Mišinský), Presl.
Branky: 45+1. Petrů, 80. Vebr.
Žluté karty: 28. Vojta - 54. Cverna, 63. Jursa.
Červená karta: 79. Jursa.
Rozhodčí: Ondráš – Wilczek, Gallo.

Komentář

Od prvních minut si Karviná vytvořila územní převahu a slibné šance, na hráčích bylo vidět odhodlání vybojovat první jarní vítězství. Bartozel po přiťuknutí od Vladaviće z 12 metrů minul a neujala se ani stoprocentní příležitost Presla, který šel s Vránou sám na branku Vlašimi, ale místo přihrávky na zcela volného spoluhráče volil zakončení a gólman Hanuš jej vychytal.

Vlašim herně zaostávala, ale o to nebezpečnější byla ze standardních situací. Jednu v nastaveném čase prvního poločasu proměnila ve vedoucí branku, Karviná neuhlídala rohový kop a kapitán Vlašimi Petrů hlavou rozvlnil síť - 1:0.

Krátce po změně stran mohl vyrovnat Presl, ale opět si vylámal zuby na Hanušovi. MFK OKD se nadále snažil dobývat obranu Vlašimi, ale před brankou soupeře chyběl našemu týmu větší důraz. Nebezpečně střílel z voleje Jursa, na krásnou trefu proti Ústí nad Labem ale mladý záložník nenavázal, protože minul tři tyče.

V 79. minutě plány Karviné na bodový zisk zkomplikovalo přísné vyloučení Jursy, který šel po druhé žluté kartě pod sprchy.

O chvíli Vlašim zvýšila z protiútoku na 2:0, když přihrávku Vaněčka zužitkoval Vebr a překonal bezmocného Palečka. Ani v deseti mužích se mužstvo trenéra Kuly nevzdalo, Ciku po indivudální akci na Hanuše nevyzrál a dnes potřetí neuspěl ani Presl.

V závěru utkání mohla Vlašim z protiútoků navýšit své vedení, ale do závěrečného hvizdu se skóre neměnilo. Utkání FC Graffin Vlašim - MFK OKD Karviná tak skončilo vítězstvím domácího celku 2:0.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo