13. květen 2012

Karviná ve Znojmě uhrála bod

Fotbalisté MFK OKD Karviná vybojovali v nedělním utkání 28. kola druhé nejvyšší soutěže bod ze hřiště 1.SC Znojmo za remízu 0:0.
1.SC Znojmo FK
neděle 13.5.2012
0:0
(0:0)

Diváci: 366
Hrubý - Hříbek, Avdič, Yonov (K). Sukup (85. Lukáš) - Mudra (59. Okleštěk), Lacko, Hnaníček, Cihlář - Mandula (59. Pacanda), Vašíček. Trenér: Bohumil Smrček.
Paleček – Hrtánek, Cverna, Bolf (K), Hoffmann – Ciku (72. Bartozel), Vladavič (80. Mišinský), Jursa, Gonda, Bartošák - Juřena (72. Vrána). Trenér: Marek Kalivoda.
ŽK: 43. Hříbek, 83. Yonov - 27. Bolf, 56. Bartošák.
Rozhodčí: Miroslav Zelinka - Roman Páral, Jan Paták.

Šestá Karviná zajížděla ve 28. kole druhé ligy na půdu Znojma, které stále nemělo jistotu udržení. Podzimní vzájemné měření sil vyhrála Karviná 4:1.

Karvinští si vypracovali první šanci utkání, ve 3. minutě se vytáhl proti umístěné střele Bartošáka brankář Hrubý. V dalších minutách vidělo publikum vyrovnaný fotbal, bojovalo se především uprostřed hřiště. Obrana Karviné si v prvním poločase všechny znojemské výpady pohlídala

Krátce po změně stran si MFK vypracoval velkou příležitost, která málem vedla k vedoucí brance, ale Vladavić nedokázal propasírovat míč za záda Hrubého, i když byl ve výhodné pozici. Znojmo odpovědělo v 73. minutě, ale Hnaníček po zmatku v pokutovém území Karviné skóre neotevřel.

Závěr utkání byl v režii Karviné, která sevřela Znojmo před vlastním pokutovým územím, ale když Gonda v samotném závěru po přihrávce Bartozela těsně minul, skončilo utkání 1.SC Znojmo - MFK OKD Karviná bezbrankovou remízou

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.