Generální partner
Světlý režim
15. srpen 2009

Karviná veze domů tři body. Dukla Praha – MFK OKD Karviná 0:1

Dramatické utkání s vítězným koncem se odehrálo včera podvečer na pražské Julisce. Po dvou porážkách karvinský tým zabojoval a odvezl si domů zasloužené tři body.
FK Dukla Praha
pátek 14.8.2009
0:1
(0:1)
Juliska
Diváci: 504
MFK Karviná
Jakubov - Mikula (65. Kokoška), Kučera, Vorel, Pospíšil - Svatonský, Šiml (58. Mičic), Gedeon, Berger - Kolomazník (46. Malý), Chigou.
Kafka - Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš - Jursa, Ficek, Pavlík, Tchami (90. Milosavljev) - Opic, Mišinský (76. Juroszek).
Branky: 0 - 30. Mišinský
ŽK: Chigou - Ficek, Tchami, Jursa
Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Teuber

Komentář

Střetnutí se odehrávalo v komorní atmosféře, kdy si do ochozů našlo cestu pouhých 600 diváků. Toto poklidné prostředí se podepsalo i na úvodu zápasu. Prvních patnáct minut se oba týmy oťukávaly a nevytvářely si brankové příležitosti.

Z této letargie probudil všechny Staš, ale jeho rána z velké vzdálenosti byla hodně nepřesná. V 19. minutě se uvolnil u brankové čáry Martin Opic, zacentroval, ale jeho pokus nenašel nikoho před bránou.

První velké vzrušení přinesla 22. minuta. Po pravé straně se protlačil přes obránce Mišinský a domácí brankář Jakubov zabránil gólu hokejovým skokem.

28. minuta přinesla nebezpečí před karvinskou svatyní. Domácí rychlými přihrávkami rozebrali obranu Karviné, naštěstí ve finále zklamali.

Po půl hodině hry vybojoval Martin Opic rohový kop. Hoffmann poslal míč na hranici deseti metrů, na něho si nejvýše vyskočil Mišinský a nechytatelnou hlavičkou zajistil karvinskému týmu vedení – 0:1

O tři minuty později odcentroval Opic, a Mišinský opět kraloval ve vzduchu. Tentokrát neúspěšně.

Sotva opadlo vzrušení z této pohledné akce, už tu byla jiná. Ukázková robinsonáda Kafky si vysloužila potlesk spoře zaplněných ochozů.

Těsně před odchodem do kabin Mišinský přespurtoval svého strážce a jeho lob orazítkoval břevno.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, hnáni vidinou vyrovnávacího gólu, jenomže jejich střelecké pokusy končily na bezchybně chytajícím Kafkovi.

Největší příležitost promarnil Chigou, jenž se ocitl tváří v tvář karvinskému gólmanovi, ten mu snížil vyběhnutím střelecký úhel a tím zabránil domácímu hráči ve skórování.

Obdobně vypadala šance i na druhé straně. Mišinský narazil Fickovi, a jeho pokus zlikvidoval Jakubov.

Po platonickém tlaku Dukly se zrodily ještě dvě šance. S nimi si ovšem poradil Kafka, a po závěrečném hvizdu rozhodčího mohlo propuknout karvinské veselí.

Potvrdit cenné tři body mohou karvinští v neděli 23. srpna, kdy na Městském stadionu hostí v derby dvou hornických měst FK Baník Most. Utkání začíná v 17:00 hodin.

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo