Generální partner
Světlý režim
22. únor 2014

Karviná veze dvougólové vítězství ze Senice

Papírově nejtěžší zápas zimní přípravy zvládli Karvinští výborně. Na horké půdě slovenské Senice, účastníka předkola Evropské ligy a aktuálně čtvrtého celku Corgoň ligy, vyhráli 2:0 po gólech Diabyho a Holka.
FK Senica
sobota 22.2.2014
0:2
(0:1)

Diváci: 450
MFK Karviná
Šulla - Cristovam, Pavlík, Gava, Kalabiška (86. Královič) - Kóňa - Mazáň, Jirásek (84. Komara), Piroska (63. Opiela), Hiago (65. Ferenčík) - Sosa (80. Kosorín).
Pindroch – Cverna V., Knötig, Holek, Ciku (82. Svatonský), Vaněk, Diaby (62. Gonda), Ofori (77. Jovanovič), Hottek, Eismann (82. Fiala), Mikula.
Branky: 34. Diaby, 57. Holek
ŽK: Ofori (Kar.)
Rozhodčí:

Komentář

Necelá pětistovka fandů na hlavním stadionu v Senici sledovala zajímavý zápas, ve kterém domácí postrádali přesnost ve finální fázi a naopak hosté je dvakrát gólově potrestali. Senica v zápase trefila třikrát tyč, Karvinským na začátku chvíli trvalo, než si zvykli na přechod z umělé na přírodní trávu. „Je pravdou, že to bylo znát. Rozdíl mezi těmito povrchy je markantní. Domácí byli ze začátku živější,“ přiznal trenér Mazura.

Hosté z Karviné předvedli takticky velmi slušný výkon a po půl hodině šli do vedení, kdy chladnokrevně zakončil tváři v tvář gólmanovi Karim Diaby – 0:1. Chvíli předtím byl Diaby ještě v jedné šanci, ale centrovaný míč v pádu netrefil. Tři minuty po vedoucím gólu měl na noze vyrovnání Kalabiška, ale brankář Branislav Pindroch předvedl velmi dobrý zákrok. Tomuto zákroku předcházela střela Sosy, kterou karivnský gólman pouze vyrazil před sebe.

Druhá půle začala opět šancí domácího Kalabišky, ale tomu stejně jako celému týmu nebylo přáno. Naopak udeřilo na druhé straně. Po dobře zahrané standardce uklidil míč do sítě hlavou Martin Holek – 0:2. Do konce zápasu ještě domácí trefili dvě tyče, ale gól by asi nedali, i kdyby se prodlužovalo. „Na domácích bylo vidět, že je to pro ně generálka, jsou o týden před námi, což je normální. My jsme zápas zvládli hlavně takticky,“ pochvaloval si trenér Karviné.

Střelecká potence útočníků Diabyho s Holkem, kteří během slovenského soustředění zaznamenali čtyři branky, je více než slibná. „Od toho jsou na hřišti. Pracujeme na tom, abychom míč dostali do vápna a pak je to na nich, aby gólově zakončili. Je dobře, že jim to tam teď padalo,“ konstatoval spokojený Josef Mazura.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo