Generální partner
Světlý režim
22. únor 2014

Karviná veze dvougólové vítězství ze Senice

Papírově nejtěžší zápas zimní přípravy zvládli Karvinští výborně. Na horké půdě slovenské Senice, účastníka předkola Evropské ligy a aktuálně čtvrtého celku Corgoň ligy, vyhráli 2:0 po gólech Diabyho a Holka.
FK Senica
sobota 22.2.2014
0:2
(0:1)

Diváci: 450
MFK Karviná
Šulla - Cristovam, Pavlík, Gava, Kalabiška (86. Královič) - Kóňa - Mazáň, Jirásek (84. Komara), Piroska (63. Opiela), Hiago (65. Ferenčík) - Sosa (80. Kosorín).
Pindroch – Cverna V., Knötig, Holek, Ciku (82. Svatonský), Vaněk, Diaby (62. Gonda), Ofori (77. Jovanovič), Hottek, Eismann (82. Fiala), Mikula.
Branky: 34. Diaby, 57. Holek
ŽK: Ofori (Kar.)
Rozhodčí:

Komentář

Necelá pětistovka fandů na hlavním stadionu v Senici sledovala zajímavý zápas, ve kterém domácí postrádali přesnost ve finální fázi a naopak hosté je dvakrát gólově potrestali. Senica v zápase trefila třikrát tyč, Karvinským na začátku chvíli trvalo, než si zvykli na přechod z umělé na přírodní trávu. „Je pravdou, že to bylo znát. Rozdíl mezi těmito povrchy je markantní. Domácí byli ze začátku živější,“ přiznal trenér Mazura.

Hosté z Karviné předvedli takticky velmi slušný výkon a po půl hodině šli do vedení, kdy chladnokrevně zakončil tváři v tvář gólmanovi Karim Diaby – 0:1. Chvíli předtím byl Diaby ještě v jedné šanci, ale centrovaný míč v pádu netrefil. Tři minuty po vedoucím gólu měl na noze vyrovnání Kalabiška, ale brankář Branislav Pindroch předvedl velmi dobrý zákrok. Tomuto zákroku předcházela střela Sosy, kterou karivnský gólman pouze vyrazil před sebe.

Druhá půle začala opět šancí domácího Kalabišky, ale tomu stejně jako celému týmu nebylo přáno. Naopak udeřilo na druhé straně. Po dobře zahrané standardce uklidil míč do sítě hlavou Martin Holek – 0:2. Do konce zápasu ještě domácí trefili dvě tyče, ale gól by asi nedali, i kdyby se prodlužovalo. „Na domácích bylo vidět, že je to pro ně generálka, jsou o týden před námi, což je normální. My jsme zápas zvládli hlavně takticky,“ pochvaloval si trenér Karviné.

Střelecká potence útočníků Diabyho s Holkem, kteří během slovenského soustředění zaznamenali čtyři branky, je více než slibná. „Od toho jsou na hřišti. Pracujeme na tom, abychom míč dostali do vápna a pak je to na nich, aby gólově zakončili. Je dobře, že jim to tam teď padalo,“ konstatoval spokojený Josef Mazura.

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo