Generální partner
Světlý režim
7. říjen 2012

Karviná zdolala lídra ze Žižkova 2:1

Dvě výborně zahrané standardní situace v úvodní půlhodině zápasu rozhodly o třech bodech pro domácí MFK OKD Karviná v utkání s pražskou Viktorií Žižkov. Ta v závěru stav jen kosmeticky upravila.
MFK Karviná
neděle 7.10.2012
2:1
(2:0)

Diváci: 683
FK Viktoria Žižkov
Rakovan - Cverna O., Mikula, Cverna V., Hoffmann - Ciku, Gonda (76. Fischer), Hottek, Vladavič - Presl (73. Besta), Vrána (81. Knötig).
Kudrna - Šťastný, Kiidron, Besta P., Čermák - Bartl (32. Kotyza), Sloboda, Jílek, Mareš (73. Bartošák) - Hejný, Surynek (68. Roubal).
Branky: 4. Vrána, 27. Vladavič - 90. Sloboda
ŽK: Vladavič - Hejný
Rozhodčí: Adámek - Pilný, Kotlík

Komentář

Ve vytrvalém dešti a na těžkém promočeném terénu se hrál zajímavý fotbal, kterému pomohl rychlý gól Karviné. Domácím trenérům vyšel tah s nasazením Jakuba Hottka. Ten se v základní sestavě objevil vůbec poprvé v sezóně. Byl to právě on, kdo rozehrál už ve čtvrté minutě rohový kop a Pavel Vrána míč hlavou umístil do sítě - 1:0. Za šest minut mohlo být zle, brankář Matej Rakovan však hlavičku hostujícího Surynka výborně vyrazil.

V sedmadvacáté minutě se k přímému kopu postavil kapitán Admir Vladavič a jeho tečovaná bomba skončila v síti - 2:0. Pro domácí celek to byla snová půlhodinka. Žižkov i přes dvoubrankovou ztrátu zlobil. Mareš zkoušel štěstí sám, později hledal Surynka. Ten však ve skluzu bránu minul. Krátce před pauzou se ještě dělovkou prezentoval Michal Gonda. Jeho střelu však vytěsnil na roh brankář Kudrna, který v tomto zápase zaskočil za jedničku Marka Boháče.

Druhý poločas začali hosté aktivně, nic jiného než pokusit se vstřelit kontaktní gól jim také nezbývalo. Domácí tak mohli chodit do brejkových situací. Jednu takovou měla dvojice legionářů v karvinském dresu Ciku-Vladavič. Elvist Ciku však nahrál o chvíli později a v ne úplně dobré pozici Vladavič těsně minul. Poslední velkou příležitost měl střídající Aleš Besta, když jeho střela z kroku šla přesně do šibenice, ale výborný zákrok předvedl Kudrna v žižkovské bráně.

Drama zařídil až Anton Sloboda, který hlavou využil centru z levé strany a snížil - 2:1. Závěrečné dvě minuty nastavení už domácí přežili bez úhony a zaslouženě se radují ze zisku tří bodů.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Jan Pánik: „Potvrzuje se, že druhá liga je obrovsky vyrovnaná. My si velmi vážíme, že jsme vyhráli a připsali si tři veledůležité body. Velmi nám pomohl rychlý gól z rohového kopu. Věděli jsme, že Žižkov bude silný po krajích, což se potvrdilo, ale my jsme se snažili to co nejvíc eliminovat. Škoda, že jsme nepřidali třetí branku, což by definitivně rozhodlo. Při pár šancích soupeře jsme měli i potřebné štěstí, ale podržel nás rovněž brankář Rakovan.“

Hostující trenér Roman Nádvorník: „Zaskočil nás rychlý gól ze standardní situace. Více jsme drželi balon na kopačkách, ale branky stříleli domácí. Je těžké otáčet nepříznivý stav 0:2, ale nějaké šance na vyrovnání tam byly. Ty jsme však bohužel neproměnili a odjíždíme s prázdnou.“

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo