17. září 2022

Ledová sprcha! Chrudim-Karviná 5:1

Těžký direkt schytali karvinští fotbalisté v Chrudimi. Přestože šli do vedení, soupeř pěti góly skóre otočil. Karvinští naposledy inkasovali pět branek v soutěžním zápase přesně před dvěma lety v domácím duelu se Spartou.
MFK Chrudim
sobota 17.9.2022
5:1
(1:1)
MěS Za Vodojemem
Diváci: 610
Floder – Kesner, Hašek, Skwarczek, Jančura – Řezníček – Vrána (87. Juliš), Průcha (90. Harušťák), Kejř (87. Látal), Záviška (90. Bauer) – Jedlička (61. Firbacher).
Neuman – Mikuš, Šindelář, Žídek, Zedníček (8. A. Krčík, 85. Rolinek) – Žák, Boháč (59. Málek) – Memić (46. Cienciala), Bartl, Rezek – Papadopulos (59. Durosinmi).
Branky: 69., 79. a 90. Firbacher, 41. a 50. z pen. Záviška – 26. Mikuš
ŽK: Kesner, Průcha, Řezníček, Kejř - Boháč, Žídek, Durosinmi
Rozhodčí: Kvítek – Arnošt, Dobrovolný

Dvě změny v základní sestavě udělal trenérský štáb po výhře nad Spartou B. Na stadionu v Chrudimi nastoupil od začátku místo zraněného Dávida Krčíka poprvé v sezóně v základu Martin Šindelář a na hrot útoku se místo Durosinmiho postavil uzdravený kapitán Michal Papadopulos.

Utkání začalo nervózně a hned od úvodu bylo tvrdé. To dokumentuje žlutá karta pro Sebastiana Boháče hned v první minutě. Domácí byli hned od začátku aktivnější a měli i první větší šanci – Vrána naštěstí s přispěním teče z voleje přestřelil. Jenže došlo ke zranění Martina Zedníčka, který musel být odnesen ze hřiště na nosítkách a Karvinští museli už v osmé minutě střídat, na hřiště šel Adam Krčík.

Karvinští o chvíli později podnikli rychlý brejk a na hranici vápna byl jeden z hráčů MFK faulován – z následné standardní situace se nic neudálo. Po čtvrthodině chyboval Adam Krčík, domácí přečíslili hostující obranu, ale Chrudim ani nadvakrát neuspěla. Nejprve střelu Kejře skvěle zlikvidoval Neuman a dorážka Vrány mířila jen do boční sítě.

Když se už hosté dostali před Flodera, byli nebezpeční – a jak jinak než ze standardních situací. Po jedné z nich trefil Martin Šindelář břevno. Ovšem ta další už byla gólová! Po rohovém kopu Daniela Bartla se ve velkém chumlu a nedůrazu domácích dostal k míči Rajmund Mikuš a z bezprostřední blízkosti poslal Karvinou do vedení.

Čtyři minuty před pauzou vytáhl skvělý zákrok gólman Neuman proti volnému přímému kopu Průchy. Z následného rohového kopu se už domácí dočkali – hlavou srovnal skóre Jan Záviška. Aktivita domácích neustupovala, ale Karvinští už do poločasového hvizdu neinkasovali.

Po změně stran se na stadionu Za Vodojemem začaly dít věci. Přestože hosté ze Slezska začali aktivně, tak domácí Vrána upadl a sudí Kvítek odpískal pokutový kop. Ten s velikým přehledem uklidil pod břevno Záviška a domácí vedli. Za několik minut mělo být srovnáno, Rezek se objevil za obranou domácích po centru Mikuše a propálil Flodera. Dle pomezního rozhodčího ale stál v ofsajdu – gól neplatil.

Tento okamžik se ukázal jako zcela klíčový, protože v dalších průběhu zápasu domácí hru ovládli. Šanci měl ještě střídající Durosinmi, ale Floder si s jeho pokusem poradil. Dvacet minut před koncem napřáhl Záviška, který chtěl hattrick, ale do jeho střely vložil nohu Firbacher. Trajektorie letu míče se před Neumanem změnila tak, že gólman MFK neměl šanci na změnu směru reagovat a domácí vedli už o dva góly. A bohužel pro Karvinou bylo ještě hůř.

Firbacher se radoval i na podruhé, když svou střelu otřel o tyč a míč skončil za zády Neumana. Kalich hořkosti až do úplného dna si Slezané vypili v Chrudimi. Už v nastaveném čase dokonal hattrick během dvaceti minut střelou pod břevno Filip Firbacher.

Domácí trenér Radek Kronďák: „Za to, že jsme právě s Karvinou prohrávali a otočili výsledek na 5:1, patří klukům obrovská poklona. Dřeli, odmakali to a to co jsme si řekli, tak do puntíku splnili.”

Hostující trenér Tomáš Hejdušek: „Je to naše ostuda. Šli jsme do vedení a po naší nedůslednosti si necháme dát gól chvíli před poločasem. Za zlomový moment ale považuji neuznaný gól na 2:2 a naopak z hraniční situace dostaneme rozdílový třetí gól.  Zbytek zápasu byl zmar a ještě jsme dvakrát inkasoval po brejcích domácího týmu.“