19. listopad 2011

MFK OKD Karviná porazil Bohemians Praha 2:0

MFK OKD Karviná korunoval povedený podzim vítězstvím 2:0 nad Bohemians Praha. O branky šlágru 16. kola se podělili Jursa s Mišinským.
sobota 19.11.2011
2:0
(1:0)

Diváci: 1346
Bohemians Praha
Paleček - Hrtánek, Motyčka, Bolf, Hoffmann (73. Ficek) - Ciku, Bartošák, Jursa, Milosavljev (83. Bartozel) - Mišinský (90. Cverna) - Presl.
Winter - Flachbart, Penc, Drsek - Szabo (90. Kuťák), Križan - Janda, Demeter, Šisler (31. Chrobok), Šafránek (68. Novotný) - Duchnič.
Branky: 32. Jursa (pen.), 87. Mišinský
Žluté karty: 18. Milosavljev
Červená karta: 28. Winter
Rozhodčí: Váňa - Blažej, Zeman.

V atraktivní konfrontaci čtvrté Karviné a druhé Bohemians Praha viděli diváci na Městském stadionu první šanci hned na začátku. Milosavljev na malém vápně předskočil Flachbarta, ale v gólové pozici minul branku. Další minuty utkání byly vyrovnané, ale ve 28. minutě přišel zásadní zlom, brankář Winter fauloval Presla a uviděl červenou kartu. Karviná navíc kopala pokutový kop, který Jursa ve 32. minutě bezpečně proměnil - 1:0.

Ve zbytku prvního poločasu měla dění pod kontrolou Karviná, ale hostující Bohemians se dokázali útokům Kulova týmu ubránit.

Ve znamení jasné karvinské převahy byl i druhý poločas. Presl obehrál Drska, nahrál Bartošákovi, který nabil Milosavljevovi. Jeho projektil mířil nad branku. O minutu později pálil Ciku z úhlu do míst, kde byl Chrobok připraven.

Z ojedinělého útoku mohly v 76. minutě vyrovnat hostující Bohemians, ale po rohovém kopu míč proletěl těsně vedle karvinské tyče.

V 87. minutě přidal pojistku Mišinský, když po spolupráci s Cikuem dělovkou k tyči propasíroval míč za záda Chroboka - 2:0.

Vzápětí mohli hosté korigovat, ale jedovatá střela Novotného skončila v rukavicích Palečka.

MFK OKD Karviná porazil Bohemians Praha 2:0 a přezimuje v tabulce druhé ligy na čtvrtém místě s 28 body.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.