Generální partner
Světlý režim
7. březen 2010

Na úvod remíza s Duklou

Po dlouhé zimní přestávce začaly mistrovské zápasy. V tom prvním se na karvinském stadionu představila Dukla Praha. A zásluhou svého nejlepšího střelce Chigoua vybojovala na horké půdě cenný bod.
MFK Karviná
neděle 7.3.2010
1:1
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 1357
FK Dukla Praha
Kafka – Hoffmann, Suchý, Buryán, Staš – Ciku, Pavlík, Ficek, Milosavljev (75. Tchami) – Opic, Mišinský.
Svoboda – Mikula, Vorel, Šmíd, Mičic – Šiml, Gedeon, Malý (85. Hanousek) – Svatonský (62. Berger), Kulvajt (62. Chigou), Vrána
Branky: 44. Mišinský – 67. Chigou
ŽK: Staš, Suchý – Malý, Mikula
Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Gallo

Komentář

Celé střetnutí bylo poznamenané nepřesnostmi. Většina přihrávek končila na kopačkách soupeře, a když už se naskytla zajímavá situace, chybělo hráčům kvalitnější zakončení.

Již v šesté minutě předvedli pohlednou akci domácí. Po rohovém kopu Hoffmanna se k míči prodral Pavlík a hlavičkoval těsně vedle.

O čtyři minuty později vyslal Opic do šance Mišinského. Toho však stačil na poslední chvíli stínovat hostující obránce a našemu střelci notně zkomplikoval finální střelu. Ta skončila dva metry mimo.

Parádu předvedl ve 23. minutě Marcel Pavlík. Napřáhl z dobrých třiceti metrů a Svoboda, který se natahoval po dělovce seč mohl, na tento pokus nedosáhl. Ke vší smůle pro karvinské se ani tento pokus neujal.

Svého kolegu se snažil napodobit Milosavljev. Jenže zadák Dukly vložil do střely nohu a míč málem zapadl za Svobodova záda. Následný rohový kop hosté bez problémů ubránili.

Poté se vlna emocí zvedla proti hlavnímu a pomeznímu sudímu. Ti nejenže neodpískali faul na Ficka, a vzápětí přerušili hru pro postavení mimo hru, které nebylo. A do třetice potrestali Staše za podobný přestupek, který minutu předtím u hostujícího hráče přehlédli.

Karvinští se však pomstili správným způsobem. Když už se všichni viděli v kabinách, udeřil Mišinský. K němu se šťastně odrazil míč, následná střela ještě skočila před Svobodou a míč doputoval do sítě – 1:0.

Tento gól do šatny jakoby hosty zmrazil. Hned v úvodu druhého poločasu mohli inkasovat podruhé. Jenomže Opic o fous minul branku.

Vzápětí mohlo být srovnáno. Hráči MFK OKD sehráli špatně signál při rohovém kopu a Suchý hasil na poslední chvíli nebezpečný brejk, za což obdržel žlutou kartu. Na přímý kop si dobře počkal jeden z nejzkušenějších hráčů na hřišti Gedeon, ale ani jeho zkušenosti nestačili na to, aby nikým neatakován překonal Kafku.

Po hodině hry se trenér Dukly Luboš Kozel odhodlal ke dvojitému střídání. A jak se za chvíli ukázalo, měl šťastnou ruku. Po pěti minutách pobytu na hřišti si Chigou naběhl na střílený centr a bylo srovnáno – 1:1.

Lehce nabyl, lehce pozbyl. Toto pořekadlo mohlo platit o minutu později. Karvinští mohli využít nedůslednosti obrany Dukly, ale ani Milosavljev a ani Ficek neměli přesnou mušku.

Když už někteří diváci opouštěli stadion, zrodili se dvě nebezpečné akce. Na každé straně jedna. Nejprve si v nastaveném čase zaběhl za obranu Karviné Hanousek a Kafka skluzem zabránil jistému gólu. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Svobody Pavlík, ale ani on se neradoval ze vstřelené branky.

Proto se oba týmy mohou “radovat“ ze zasloužené remízy. Koho bude tato remíza více těšit a koho mrzet, se ukáže na konci sezóny.

V sobotu zajíždí Karviná do Mostu, kde ji čeká hornické derby s místním Baníkem. Utkání má začátek ve 14:30 hodin. MFK OKD se na svém hřišti představí o dva týdny později, a soupeřem jí bude aspirant na postup – Tescoma Zlín.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo