17. září 2011

Neporazitelnost Karviné trvá: Vedoucí Zlín odjíždí s prázdnou!

Zasloužené tři body si připisují do druholigové tabulky fotbalisté MFK OKD Karviná. Ve šlágru 7. kola porazili Tescomu Zlín 1:0. O jedinou branku utkání se postaral Martin Motyčka.
sobota 17.9.2011
1:0
(1:0)

Diváci: 1721
FC Fastav Zlín
Kafka - Hrtánek (78. Mráz), Motyčka, Bolf, Hoffmann - Ciku, Jursa, Ficek (63. Presl), Milosavljev (74. Bartošák) - Gonda, Mišinský
Dostál - Jugas, Malý, Kubica, Jelínek - Elšík - Šrom (77. J. Dobeš), Motal (85. Bublák), R. Dobeš - Železník (89. Hájek), Poznar

Branky: 33. Motyčka.
ŽK: 16. Motyčka, 57. Hrtánek - 65. Jugas, 71. Jelínek.
Rozhodčí: Možíš - Večeřa, Slavík.

Městský stadion v sobotu přivítal atraktivní duel mezi Karvinou a Zlínem. Hosté přijeli v roli lídra druhé ligy, domácí tým trenéra Kuly se zase mohl opřít o třízápasovou šňůru vítězství.

První poločas byl dlouho vyrovnaný. Jako první zahrozil Zlín, když střela Kubicy těsně minula levou karvinskou tyč. V odpovědi se nadechl k sólovému průniku záložník Gonda, ale ve stoprocentní příležitosti jeho pokus zneškodnil gólman Dostál.

Karviná začínala mít více ze hry a převahu korunovala ve 33. minutě vedoucím gólem. Obránce Motyčka si našel ve vápně trestný kop Milosavljeva a hlavou rozradostnil Městský stadion - 1:0.

Inkasovaná branka Zlín zasáhla a Karviná mohla přidat další branku. Aktivní Gonda běžel sám na Dostála, ale opět na něj nevyzrál. A když neuspěl ani Ficek, šlo se do kabin za těsného vedení Karviné 1:0.

Krátce po změně stran Gonda ve velké příležitosti přestřelil branku. V 54. minutě zase Hrtánkovi chyběl krok po standardní situaci, aby prodloužil hlavičku Mišinského do sítě.

Zlín se snažil s nepříznivým vývojem utkání něco dělat, ale obrana Karviné dnes pracovala spolehlivě a nepustila ho do žádné větší šance. Nicméně druhá uklidňující branka pro Karvinou stále nepřicházela, blízko byl Mišinský, ale s pokusem o obstřelení neuspěl.

Řada promarněných příležitostí ale Karvinou mrzet nemusela. Vedení 1:0 uhájila a poprvé v této sezoně udržela čísté konto. Hostující Zlín premiérově ve druhé lize prohrál.

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.