Generální partner
Světlý režim
19. srpen 2012

Neproměněné šance nás stály body, Karviná-Zlín 0:1

O body i o vyloučeného Tomáše Knötiga přišli karvinští fotbalisté v souboji se Zlínem. Po mnoha neproměněných šancích podlehli Valachům 0:1.
MFK Karviná
neděle 19.8.2012
0:1
(0:1)

Diváci: 1421
FC Fastav Zlín
Rakovan - Cverna O., Mikula, Bolf, Knötig - Hoffmann (82. Vaněk), Fischer (87. Juřena) - Presl, Wojnar (63. Ciku), Vladavič - Besta.
Kořínek - Jugas, Kroča, Kubica, Hájek - Železník (67. Bartolomeu), Polách (60. Dobeš), Červenka, Bublák, Hruška - Kurtin (89. Elšík).
Branky: 7. Kroča
ŽK: Knötig, Hoffmann, Besta - Hájek, Jugas
ČK: 86. Knötig
Rozhodčí: Příhoda - Vlasjuk, Pochylý

Komentář

Nejdůležitější okamžik se udál už v sedmé minutě. Železníkovu bombu vyrazil brankář Matej Rakovan na rohový kop, ze kterého udeřil s notnou dávkou štěstí Zdeněk Kroča, ke kterému propadl míč. Prázdnou branku už neměl problém z kroku trefit. Vyrovnání měl na hlavě o tři minuty později Aleš Besta, který však po centru Ondřeje Cverny hlavou ve vyložené pozici přestřelil.

Další příležitosti neproměnili postupně Antonín Presl, který dostal v základní sestavě přednost před Elvistem Cikuem, a znovu Besta. Brankář Kořínek ale opět předvedl výborný zákrok. Ve druhém poločase se hrálo takřka výhradně na polovině hostujícího týmu. Bohužel gól nebyl souzen nikomu z domácích. Besta měl další tři velké příležitosti, ale všechny pochytal Aleš Kořínek, který přiváděl jmenovce Bestu k opravdové bezmoci.

Když se domácí nadechovali k poslednímu náporu, tak uviděl přísnou žlutou kartu levý obránce Tomáš Knötig. Protože to však byla v tomto utkání jeho druhá, musel čtyři minuty před koncem předčasně do kabiny. Zlín si už bez problémů zbývající minutky pohlídal, naopak mohl udeřit v poslední minutě, ale střídající Elšík branku přestřelil.

Karviná tak vyšla z tohoto domácího duelu bez bodu. Napravit zaváhání budou mít možnost svěřenci Pavla Malury už příští týden, kdy opět v domácím prostředí přivítají jiný moravský celek - tentokrát 1. SC Znojmo.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Pavel Malura: „Brzký gól, navíc z nepovedené standardní situace soupeře, nás opravdu velmi zaskočil. Míč propadl po zemi, zaspali jsme a nechali si dát velmi lacinou úvodní branku. V utkání jsme doplatili na opravdu kvantum neproměněných příležitostí, což se jen tak nevidí. Hráčům nemohu vyčíst snahu o to, s utkáním něco udělat. Dřeli, makali. Bohužel jsme doplatili na koncovku, ve které jsme selhali.“ Hostující trenér Aleš Křeček: „Potřebovali jsme se chytit po výprasku v Holici. Tomu jsme uzpůsobili taktiku a vydřeli tři důležité body. Velmi nás podržel brankář Kořínek. Všichni hráči k zápasu přistoupili tak, jak se patří a na výsledku je to vidět.“
Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo