30. říjen 2022

Nezvládnutý zápas! Slavia B-Karviná 4:2

Karvinští prohráli na hřišti rezervy pražské Slavie 2:4. V průběhu zápasu byly k vidění hned tři pokutové kopy. Domácí jeden proměnili a jeden ne, hosté byli úspěšní. Ovšem Jaroslav Málek ani Lukáš Budínský svými góly porážce nezabránili.
SK Slavia Praha B
neděle 30.10.2022
4:2
(2:1)
SC Xaverov
Diváci: 420
Dvořák – Trédl, Hunal, Eduardo, Labík - Šubert (70. Šmiga), Nikl, Planka - Pudil (82. Kopáček), Jurásek, Beran (90. Zachoval).
Neuman – Mikuš, Soukeník (68. D. Krčík), Šindelář, Cienciala – Žák (68. Papadopulos), Budínský – Memić (79. A. Krčík), Málek, Bartl (46. Rezek) – Durosinmi.
Branky: 8. a 41. z pen. Beran, 64. Planka, 78. Jurásek - 25. z pen. Málek, 66. Budínský
ŽK: Jurásek, Nikl - Durosinmi, Žák, Neuman, Papadopulos, Cienciala
Rozhodčí: Raplík – Dobrovolný, Hurych

Trenéři Hejdušek s Korytářem museli v základní sestavě udělat jednu nucenou změnu od posledního duelu – zraněného Jana Žídka nahradil na levém kraji obrany Lukáš Cienciala. Na domácí straně dostali šanci karvinský odchovanec Matěj Jurásek a Eduardo Santos, který do Slavie přestoupil v létě.

Že by se od začátku utkání hrál otevřený duel, to určitě ne. Domácím však k brzkému vedení stačilo velmi málo. V osmé minutě domácí rozehráli od brankáře, několika přihrávkami se dostali až před šestnáctku MFK, přišel přetažený centr na zadní tyč, odkud jeden z domácích hráčů vrátil balon pod sebe a Štěpán Beran zblízka do protipohybu gólmana Vladimíra Neumana otevřel skóre.

Od patnácté minuty se čím dál víc projevovala aktivita hostujícího týmu. O sedm minut později ještě Lukáš Budínský neudeřil, když se k němu odrazil tečovaný míč po střele Lukáše Ciencialy, ale za chvíli se už karvinští fotbalisté radovali ze zaslouženého vyrovnání. Po zpracování míče byl přišlápnut Jaroslav Málek a sudí Raplík nezaváhal – penalta. Sám faulovaný si míč postavil na penaltový puntík. S přehledem skóroval a korunoval tak zvýšený tlak hráčů MFK.

Oba týmy chtěly výsledek ještě do poločasu „zlomit“ pro sebe, střelec prvního gólu Beran mířil těsně vedle. Nakonec šli do kabin spokojenější domácí, neboť téměř stejná penaltová situace se odehrála i na druhé straně. Daniel Bartl přišlápl protihráče a pískala se penalta. Beran ji proměnil a Slavia si vzala vedení zpět.

Deset minut po změně stran přišel faul a byla k vidění třetí penalta – na hranici šestnáctky fauloval sám brankář Neuman, ale chybu vzápětí napravil, když Šubertovi jeho střelu lapil! Hosté mohli trestat po zaváhání stopera Eduarda, ale své přečíslení pokazili. A tak udeřilo na druhé straně, když se ve vápně kolem Martina Šindeláře prohnal Planka a relativně z úhlu střelou na hlavu překonal Neumana.

Hosté ihned reagovali snížením. Durosinmi stáhl hlavou centr před sebe a z voleje přesně k tyči snížil Lukáš Budínský. Patnáct minut před koncem předvedl hostující celek kombinační akci, která začala u Vladimíra Neumana. Poté adresoval Michal Papadopulos míč Budínskému, ten našel na křídle Rajmunda Mikuše, který zakončoval na přední tyč, ale rozvlnil jen boční síť.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Karvinští propadli v obraně, Jurásek udělal kličku brankáři Neumanovi a následně už ani v pádu neměl problém trefil prázdnou bránu. Zmírnit porážku mohl už v nastaveném čase Durosinmi, ale jeho hlavičkové zakončení zlikvidoval robinzonádou domácí gólman Dvořák. Poté již hlavní rozhodčí zápas ukončil.

Hostující trenér Tomáš Hejdušek: „Doma a venku jsme jako den a noc. V obranné fázi jsme na hřištích soupeřů šíleně nedisciplinovaní. Není normální, abychom dostávali tolik branek. Proti nám s výjimkou snad Eduarda a Juráska vyběhli kluci dorosteneckého věku. Takové zápasy prostě musíme zvládat. Je to pouze o nás a našem přístupu.“