Generální partner
Světlý režim
19. září 2010

O vítězi rozhodlo deset minut.

Debaklem skončilo vystoupení karvinského týmu ve Zlíně. Během deseti minut inkasovali čtyři branky a sami vstřelili pouze jedinou.
FC Fastav Zlín
sobota 18.9.2010
4:1
(2:0)
Stadion Letná
Diváci: 2234
MFK Karviná
Skácel - Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek - Šrom (62. Novák), Elšík, R. Dobeš, Šmahaj (83. J. Dobeš), Borák (90. Švach) – Poznar
Kafka – Hoffmann, Mihálik, Homola, Štajer (78. Jursa) – Pavlík – Ficek, Knötig (46. Milosavljev), Gonda – Gottwald (46. Opic), Mišinský
Branky: 38. a 48. Dobeš, 43. Šrom, 53. Poznar – 59. Milosavljev
ŽK: Poznar, Pazdera – Mihálik, Milosavljev, Homola
Rozhodčí: Matějek – Santarius, Gallo

Komentář

Až do 39. minuty nic nenasvědčovalo tomu, že si hráči MFK OKD odvezou ze Zlína potupnou porážku. Jenže stačilo deset minut a naděje na dobrý výsledek vzala za své.

Jako první se zapsal do střelecké listiny Dobeš, který využil chyby karvinských obránců a nikým neatakován vyslal nechytatelnou střelu – 1:0.

Další úder do vazu přišel o pět minut později. Nejprve Borák vyzkoušel pozornost Kafky, který prudkou ránu pouze vyrazil a pro Šroma již nebyl žádný problém dorazit míč do brány – 2:0.

Domácí tak vystavili karvinským před přestávkou pořádné KO. A v úvodu druhé půle je úplně dorazili.

Nejprve se v brejkové příležitosti ocitnul Borák a Homola musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Z nařízeného přímého kopu Zlín udeřil potřetí. Dobeš zakroutil míč k tyči a rázem to bylo – 3:0.

Než se hráči MFK stačili vzpamatovat, přišel čtvrtý gól v jejich síti. V 53. minutě Tescoma předvedla kombinaci v našem pokutovém území, balón doputoval k Poznarovi, který ho uklidil do brány – 4:0.

Stejný hráč mohl skórovat i o několik chvil později. Jenomže jeho hlavička po rohovém kopu nenašla svůj cíl.

Hned poté se konečně prosadili i karvinští. Vladan Milosavljev napřáhl z dálky a krásnou střelou vymetl šibenici – 4:1.

Zkorigovat výsledek mohl Opic. Ale tentokrát nenapodobil svého srbského kolegu. Jeho rána jen těsně minula tři tyče zlínské brány.

Do konce zápasu se již nic zajímavého neudálo. Hráči Tescomy si dokráčeli pro zasloužené tři body a upevnili si šestou příčku. Naopak Karviná si za chyby v obraně nezasloužila vyhrát. O reparát se však může pokusit v neděli 26. září od 16:00 hodin, kdy na vlastním stadionu v Karviné – Ráji hostí nováčka soutěže ze Znojma.

Před tímto duelem čeká naše fotbalisty bonbónek v podobě zápasu Ondrášovky cupu s ligovým Slovanem Liberec. Zápas se odehraje na karvinském Městském stadionu ve středu 22. září od 16:30 hodin.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo