Generální partner
Světlý režim
19. září 2010

O vítězi rozhodlo deset minut.

Debaklem skončilo vystoupení karvinského týmu ve Zlíně. Během deseti minut inkasovali čtyři branky a sami vstřelili pouze jedinou.
FC Trinity Zlín
sobota 18.9.2010
4:1
(2:0)
Stadion Letná
Diváci: 2234
MFK Karviná
Skácel - Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek - Šrom (62. Novák), Elšík, R. Dobeš, Šmahaj (83. J. Dobeš), Borák (90. Švach) – Poznar
Kafka – Hoffmann, Mihálik, Homola, Štajer (78. Jursa) – Pavlík – Ficek, Knötig (46. Milosavljev), Gonda – Gottwald (46. Opic), Mišinský
Branky: 38. a 48. Dobeš, 43. Šrom, 53. Poznar – 59. Milosavljev
ŽK: Poznar, Pazdera – Mihálik, Milosavljev, Homola
Rozhodčí: Matějek – Santarius, Gallo

Komentář

Až do 39. minuty nic nenasvědčovalo tomu, že si hráči MFK OKD odvezou ze Zlína potupnou porážku. Jenže stačilo deset minut a naděje na dobrý výsledek vzala za své.

Jako první se zapsal do střelecké listiny Dobeš, který využil chyby karvinských obránců a nikým neatakován vyslal nechytatelnou střelu – 1:0.

Další úder do vazu přišel o pět minut později. Nejprve Borák vyzkoušel pozornost Kafky, který prudkou ránu pouze vyrazil a pro Šroma již nebyl žádný problém dorazit míč do brány – 2:0.

Domácí tak vystavili karvinským před přestávkou pořádné KO. A v úvodu druhé půle je úplně dorazili.

Nejprve se v brejkové příležitosti ocitnul Borák a Homola musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Z nařízeného přímého kopu Zlín udeřil potřetí. Dobeš zakroutil míč k tyči a rázem to bylo – 3:0.

Než se hráči MFK stačili vzpamatovat, přišel čtvrtý gól v jejich síti. V 53. minutě Tescoma předvedla kombinaci v našem pokutovém území, balón doputoval k Poznarovi, který ho uklidil do brány – 4:0.

Stejný hráč mohl skórovat i o několik chvil později. Jenomže jeho hlavička po rohovém kopu nenašla svůj cíl.

Hned poté se konečně prosadili i karvinští. Vladan Milosavljev napřáhl z dálky a krásnou střelou vymetl šibenici – 4:1.

Zkorigovat výsledek mohl Opic. Ale tentokrát nenapodobil svého srbského kolegu. Jeho rána jen těsně minula tři tyče zlínské brány.

Do konce zápasu se již nic zajímavého neudálo. Hráči Tescomy si dokráčeli pro zasloužené tři body a upevnili si šestou příčku. Naopak Karviná si za chyby v obraně nezasloužila vyhrát. O reparát se však může pokusit v neděli 26. září od 16:00 hodin, kdy na vlastním stadionu v Karviné – Ráji hostí nováčka soutěže ze Znojma.

Před tímto duelem čeká naše fotbalisty bonbónek v podobě zápasu Ondrášovky cupu s ligovým Slovanem Liberec. Zápas se odehraje na karvinském Městském stadionu ve středu 22. září od 16:30 hodin.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo