Generální partner
Světlý režim
16. září 2012

Opakující se chyby nás ničí, Varnsdorf-Karviná 4:1

Dvě utkání venku a devět obdržených branek. Po Bohemians 1905 přišla další ledová sprcha, tentokrát ve Varnsdorfu. Tým Pavla Malury podlehl v nedělním odpoledni domácímu celku vysoko 1:4 a dál se trápí.
FK Varnsdorf
neděle 16.9.2012
4:1
(3:1)

Diváci: 920
MFK Karviná
Kovář - Jakobovský, Zieris, Pimpara, Tvaroha - Cana, Kotiš - Mach, Schubert (71. Hikspoors), Breite (85. Stehlík) - Volf (77. Daníček).
Rakovan - Cverna O., Mikula, Bolf (72. Cverna V.), Knötig (46. Gonda) - Ciku, Fischer (69. Wojnar), Hrtánek, Vladavič - Presl, Vrána.
Branky: 35. a 42. Volf, 21. z penalty Kotiš, 64. Breite - 37. Presl
ŽK: Kotiš, Mach - Vladavič, Gonda
Rozhodčí: Proske - Trávníček, Plesar

Komentář

Individuální chyby a neproměňování vyložených šancí, to je největší bolest našeho celku. To se do puntíku potvrdilo také v utkání na severu Čech. Už do poločasu lovil Matej Rakovan třikrát míč ze své sítě. Ihned po přestávce Elvist Ciku neproměnil tutovku a po chvíli domácí přidali čtvrtý gól a bylo hotovo. „Rozdíl ve skóre je velký, protože domácí na rozdíl od nás své šance proměnili. Když trestuhodně zahodíme i ty nejvyloženějších šance, tak se vyhrát nedá,“ prohlásil mrzutě trenér Karviné Pavel Malura.

Pochmurné karvinské odpoledne načal ve 21. minutě domácí Kotiš, který po faulu na Schuberta bezpečně proměnil penaltu a poslal Varnsdorf do vedení. Ve 35. minutě zahrávali karvinští roh. Po něm se však míče zmocnili domácí, kteří se dostali do brejku dva na jednoho a Volf lobem překonal Rakovana – 2:0. O dvě minuty později se dočkala také Karviná. Admir Vladavič našel krásným centrem hlavu Antonína Presla, který snížil – 2:1. Branka vlila hostujícím hráčům krev do žil. Pěkná akce Elvista Cikua toho byla důkazem. Prohnal se kolem domácích, ale v poslední chvíli si ukopl před brankářem domácích balon. Tři minuty před pauzou se Varnsdorf radoval potřetí. Totální propadák hostujícího týmu potrestal z brejku opět Volf – 3:1.

Na začátku druhé půle trestuhodně zaváhal už zmiňovaný Elvist Ciku, když zcela osamocen před brankářem ještě hledal některého ze svých spoluhráčů, konkretně Admira Vladaviče. „Leží na nás neskutečná deka. Kluci si v zakončení nevěří a pak to takhle dopadá,“ řekl Malura. Další dvě velké šance hosté nedali, přestože gól byl opravdu blízko, a tak je stihl trest číslo čtyři. Co s míčem udělat nevědel Breite, tak jednoduše vystřelil a trefil přesně - 4:1. V tom okamžiku bylo o osudu zápasu rozhodnuto. „Herně jsme se zvedli po našem vstřeleném gólu. Jenže vzápětí jsme inkasovali. Opravdu poctivě jsme hráli prvních patnáct minut ve druhé půli, ale to je žalostně málo,“ doplnil trenér Pavel Malura.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo