9. únor 2013

Pawlowice si domů odvezly čtyři branky

Namixovaná karvinská sestava bez větších problémů zdolala polského soupeře přesvědčivě 4:1. Dva góly, oba hlavou, vstřelil Jakub Legierski. Po jednom si připsali Aleš Besta a Daniel Koutný.
sobota 9.2.2013
4:1
(2:1)
UT Kovona
Diváci: 50
GKS Pawlowice
I. poločas: Hájek - Hrtánek, Hoffmann, Cverna V., Cverna O. - Janík, Vaněk - Koutný, Besta, Pavlík - Legierski. II. poločas: Hájek - Zahatlan, Janík, Cverna V., Cverna O. (67. Pavlík) - Koutný, Puškáč - Seget, Vaclík, Žebrok - Legierski.
Branky: 25. a 52. Legierski, 4. Besta, 78. Koutný - 13. z pen. Szczyrba

K hráčům prvního týmu Karviné se přidali na tento zápas také ti z rezervního celku. Trenéři Jan Pánik a Jindřich Dohnal protočili takřka celé dvě kompletní jedenáctky. Diváci se na Kovoně dočkali úvodní branky už ve čtvrté minutě. Jakub Legierski přihrál Aleši Bestovi, který napoprvé ještě gól nedal, ale po odraženém míči od břevna již problém neměl, 1:0.

Mírná komplikace nastala za dalších devět minut. Po faulu Josefa Hoffmanna vyrovnal polský celek z penalty, 1:1. Ve 25. minutě vrátil vedení domácímu týmu přesně hlavičkující Jakub Legierski, který zužitkoval výborný Bestův centr, 2:1. Krátce po přestávce přidal svůj druhý gól hlavou opět Legierski s tím rozdílem, že tentokrát mu míč na hlavu posadil Václav Cverna 3:1. Po hodině hry se ke slovu dostal také soupeř. U levé tyče brankáře Hájka zůstal zcela osamocený hostující hráč, ale trefil pouze tyč.

Třináct minut před koncem přišla další velká šance Pawlowic, ale skvělý zákrok předvedl Tomáš Hájek, který tváří v tvář lapil střelu jednoho z útočníku hostů. Z protiútoku uzavřel skóre Daniel Koutný, jemuž adresoval skvělou přihrávku skrz celé pokutové území Pavel Zahatlan. Koutný již neměl sebemenší problém zblízka propálit brankáře Pawlowic, 4:1.

Hodnocení zápasu na sebe vzal trenér rezervního celku Jindřich Dohnal. „Jsem rád hlavně za to, že kluci z béčka dostali příležitost. Přeci jen nám odpadli tři přípravné zápasy. Pawlowice tedy byly díky okolnostem dobrý soupeř na rozehrání po měsíci bez ostrého zápasu,“ podotkl Dohnal, který byl jinak s průběhem spokojený. „V zápase bylo k vidění pár jednoduchých ztrát a nepřesností, ale na druhou stranu i pohledné akce. Zápas splnil účel a všichni ho poctivě odjezdili,“ řekl Jindřich Dohnal.