Generální partner
Světlý režim
19. červenec 2013

Petrovice neměly nárok, pětkrát inkasovaly

Pohodlnou výhru 5:0 si připsali Karvinští v zápase s divizními Petrovicemi. Notně kombinovaná sestava ani tak nedala hostům šanci. Trefili se postupně Pavelka, Gonda, Svatonský, Václav Cverna a Derík.
MFK Karviná
pátek 19.7.2013
5:0
(4:0)

Diváci: 0
Lokomotiva Petrovice
Dočekal - Limanovský, Svatonský (72. Koutný), Fischer (46. Pavlík), Uvíra (69. Roman), Káňa, Pavelka (72. Derík), Gonda (46. Janík), Cverna V., Taraba, Puškáč.
Branky: 6. Pavelka, 14. Gonda, 36. Svatonský, 43. Cverna V., 76. Derík

Komentář

Bez sebemenších problémů svěřenci Josefa Mazury doslova přejeli soupeře z Petrovic. Hosté si během celého utkání vytvořili jedinou vážnější příležitost, když šest minut před koncem trefili z pětadvaceti metrů břevno. Domácí trenér dal příležitost širšímu kádru včetně hráčů z rezervního celku. I přesto se celý zápas se odehrával v karvinské režii. V prvním poločase byly k vidění čtyři góly, z toho hned tři hlavou.

Zkázu soupeře načal už v šesté minutě Karol Pavelka, který je v Karviné na testech z Trnavy. Tento urostlý útočník si po rohu Romana Fischera naskočil na přední tyč a bylo to 1:0. Za osm minut se z malého vápna prosadil hlavou Michal Gonda. Na 3:0 zvýšil opět hlavou ve 36. minutě Jan Svatonský. Poločasový, čtyřbrankový, rozdíl určil svým gólem Václav Cverna. Ten se trefil nohou, kterou nastavil do přihrávky jednoho z Karvinských.

Krátce po změně stran mohl přidat pátou branku Martin Janík, který si pěkně vyměnil míč dvacet metrů od branky se Svatonským, ale jeho střela mířila pouze do boční sítě. Konečnou podobu výsledku tak dal čtvrthodinu před koncem střídající Nikolas Derík, kmenový hráč dorostu U19. „Takový zápas jsme potřebovali a pořád je to lepší než pouhý trénink. Někteří kluci si minimálně zvedli sebevědomí, což je před startem sezóny důležité,“ narážel trenér Josef Mazura na branky Michala Gondy a Jana Svatonského.

Rozhovory Rozhovory
st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

st 6.1. | redakce

Martin Šindelář: Odpočinul jsem si hlavně psychicky

Po dvou týdnech se hráči MFK znovu sešli v kabině. Nechyběl tam ani stoper Martin Šindelář, který byl převážnou část podzimu kapitánem týmu. Před druhým společným tréninkem v roce 2021 stihl odpovědět na několik otázek...

po 4.1. | redakce

Juraj Jarábek: V kádru budou pouze minimální změny

První den rekordně krátké zimní přípravy své svěřence ještě neviděl, jelikož absolvovali v Olomouci zátěžové testy. Trenér Juraj Jarábek měl dost práce v kanceláři, přesto si našel pár minut na první rozhovor v novém roce.

čt 31.12. | redakce

Lubomír Vlk: Bodový polštář z podzimu je důležitý, ale dál pracujeme s pokorou

Sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk hodnotí v obsáhlém rozhovoru uplynulý podzim, který se vydařil nad očekávání. Mírné rozladění panuje pouze z nezvládnutých domácích zápasů.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo