Generální partner
Světlý režim
19. červenec 2013

Petrovice neměly nárok, pětkrát inkasovaly

Pohodlnou výhru 5:0 si připsali Karvinští v zápase s divizními Petrovicemi. Notně kombinovaná sestava ani tak nedala hostům šanci. Trefili se postupně Pavelka, Gonda, Svatonský, Václav Cverna a Derík.
MFK Karviná
pátek 19.7.2013
5:0
(4:0)

Diváci: 0
Lokomotiva Petrovice
Dočekal - Limanovský, Svatonský (72. Koutný), Fischer (46. Pavlík), Uvíra (69. Roman), Káňa, Pavelka (72. Derík), Gonda (46. Janík), Cverna V., Taraba, Puškáč.
Branky: 6. Pavelka, 14. Gonda, 36. Svatonský, 43. Cverna V., 76. Derík

Komentář

Bez sebemenších problémů svěřenci Josefa Mazury doslova přejeli soupeře z Petrovic. Hosté si během celého utkání vytvořili jedinou vážnější příležitost, když šest minut před koncem trefili z pětadvaceti metrů břevno. Domácí trenér dal příležitost širšímu kádru včetně hráčů z rezervního celku. I přesto se celý zápas se odehrával v karvinské režii. V prvním poločase byly k vidění čtyři góly, z toho hned tři hlavou.

Zkázu soupeře načal už v šesté minutě Karol Pavelka, který je v Karviné na testech z Trnavy. Tento urostlý útočník si po rohu Romana Fischera naskočil na přední tyč a bylo to 1:0. Za osm minut se z malého vápna prosadil hlavou Michal Gonda. Na 3:0 zvýšil opět hlavou ve 36. minutě Jan Svatonský. Poločasový, čtyřbrankový, rozdíl určil svým gólem Václav Cverna. Ten se trefil nohou, kterou nastavil do přihrávky jednoho z Karvinských.

Krátce po změně stran mohl přidat pátou branku Martin Janík, který si pěkně vyměnil míč dvacet metrů od branky se Svatonským, ale jeho střela mířila pouze do boční sítě. Konečnou podobu výsledku tak dal čtvrthodinu před koncem střídající Nikolas Derík, kmenový hráč dorostu U19. „Takový zápas jsme potřebovali a pořád je to lepší než pouhý trénink. Někteří kluci si minimálně zvedli sebevědomí, což je před startem sezóny důležité,“ narážel trenér Josef Mazura na branky Michala Gondy a Jana Svatonského.

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo