Generální partner
Světlý režim
5. září 2010

Plichta s nováčkem soutěže

Bezbrankovou remízu uhráli fotbalisté Karviné na půdě nováčka. Skvělou práci odvedla obrana zelenobílých, která domácí prakticky k ničemu nepustila.
Sezimovo Ústí
sobota 4.9.2010
0:0
(0:0)

Diváci: 680
MFK Karviná
Doležal - Rožboud, Nesvadba, Macháček, Čupr - Kočí (75. Barteska), Cíferský, Jasanský - Horka (62. Vaněček), Simr - Mach
Kafka – Jursa, Homola, Mihálik, Tchuř – Gonda (73. Slončík), Pavlík, Motyčka (46. Ciku), Knötig – Ficek – Mišinský (86. T. Zápotoka)

ŽK: Cíferský, Mach - Mišinský
Rozhodčí: Hrubeš - Večeřa, Dobrovolný

Komentář

A opět se projevila karvinská slabina – neproměňování šancí. Hned v té první se ocitl Mišinský, kličkou zamotal hlavu gólmanovi Doležalovi, ale střela z úhlu pouze rozvlnila boční síť.

Stejný hráč se pokoušel překonat Doležala o několik minut později. Jenže domácí brankář si na jeho dělovku počkal.

Poté se osmělili i hráči Spartaku a dvakrát zahrozili. Nejprve si naskočil na centr Simr a Kafka se svým zákrokem vytáhnul. A tvrdou ránu Rožbouda zastavilo až břevno.

Další domácí příležitosti zlikvidovala pozorná karvinská obrana v čele s Jiřím Homolou. Tomuto se úvodní střetnutí v zelenobílém dresu povedlo a je velkým příslibem pro další druholigové boje.

Druhou půli odstartovala zajímavá příležitost Gondy, jenže Doležal opětovně podržel svůj tým. Karvinští v této fázi zápasu svého soupeře přitlačili a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy padne první gól. Bohužel se tak nestalo.

Obrovská šance přišla až v závěru utkání, a opět byl u toho útočník MFK Vladimír Mišinský. A jak utkání načal, tak ho i zakončil – neúspěšnou střelou.

Po dvou porážkách si tak hráči Karviné připsali bod za remízu. Rozmnožit bodové konto budou chtít hned za týden.

V dalším kole se totiž střetnou s dalším nováčkem soutěže. Do Karviné přijede Slovan Varnsdorf. Utkání se odehraje v neděli 12. září od 16:00 hodin na Městském stadionu v Karviné – Ráji.

Rozhovory Rozhovory
ne 25.9. | redakce

David Hampel: Brankáři v klubu mají perspektivu do budoucna

Před novou sezónou se novým trenérem brankářů stal David Hampel, který vystřídal Branislava Rzeszota. Rozhovor se pochopitelně točil kolem gólmanů MFK, ale i jeho aktivní či trenérské kariéry.

st 14.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Soukeník

S novou letní tváří Dominikem Soukeníkem jsme probrali aktuální situaci, euforii v jeho mateřském Hradci Králové, volný čas a prozradil také svůj oblíbený klub, kterému fandí…

út 6.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Lukáš Cienciala

Povídání s Lukášem Ciencialou mohlo vzniknout až na duel s pražskou Duklou, ale nakonec se tak stalo už před zápasem proti Táborsku. „Host“ z ostravského Baníku vykládal o Karviné, Třinci a Dukle, kde působil celou minulou sezónu. V hlavním městě se o sebe mladý fotbalista musel postarat sám. Zmínil také radost z návratu na hřiště do Jablunkova…

st 24.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Adam a Dávid Krčíkovi

Bratři v A-týmu MFK Karviná? To tady ještě nebylo – tedy až do druhé poloviny července. Adam a o pár týdnů později i jeho mladší bratr Dávid podepsali smlouvu v Karviné. Od té doby spolu bydlí a zvykají si na nové prostředí. Tím, že Dávid na jaře působil v Jihlavě, se nabízelo, že právě před domácím utkáním proti Vysočině vznikne společný rozhovor…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo