17. červenec 2012

Po půl hodině bylo jasno, Zalaegerszég-Karviná 0:3

Karvinští na maďarského soka vlétli a už ve čtyřiatřicáté minutě svítilo na ukazateli 3:0 pro naše fotbalisty a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.
Zalaegerszeg TE
úterý 17.7.2012
0:3
(0:3)

Diváci: 0
Paleček - Hrtánek, Cverna V., Hottek, Puškáč - Juřena, Mišinský (58. Ciku), Vaněk, LeGiang (43. Knötig) - Besta (61. Presl), Vrána
Branky: 12. Cverna V., 19. Besta, 34. Vrána

Náš tým zajížděl na hřiště soupeře do Maďarska, cca 60km od své základny v Heiligenkreuzu. Hrálo se na útulném stadionku s výborně připravenou hrací plochou. Karvinští hned od začátku dostali domácí tým pod tlak a měli více ze hry. Výsledkem toho byl úvodní gól z dvanácté minuty, který vstřelil po rohovém kopu Václav Cverna. Ten si ukázkově naběhl a hlavou poslal míč do sítě.

Na druhý gól se nečekalo dlouho. O sedm minut později prokázal instinkt zabijáka Aleš Besta, který s naprostým přehledem a klidem dokončil akci Pavla Vrány, když si v šestnáctce počkal na pohyb brankáře a přehodil ho. Vrána se dočkal branky deset minut před pauzou. Před vápnem si udělal prostor po dlouhém pasu a skákající míč trefil přesně. „Všechny góly byly vstřeleny s velkým přehledem. Snad to klukům vydrží,“ prohlásil asistent trenéra Petr Gibala.

V průběhu druhého poločasu svěřenci Pavla Malury polevili pod dojmem jasného výsledku. Soupeř se zmátořil a snažil se s výsledkem něco udělat. Výsledkem však byly pouze rohové kopy, které pozorná karvinská obrana odvrátila. Zlobili především oba domácí útočníci, ale i s těmi si naši zadáci poradili.

„První poločas byl kvalitnější než druhý a podle našich představ. Kluci byli více soustředění a disciplinovaní. Soupeře jsme přehrávali a byli lepší ve všech směrech,“ hodnotil Gibala. Druhá půle už byla laxnější a ne tak kvalitní, jako ta první. „Hráli jsme nahoru dolů, ale akce jsme většinou nedokončili do finální verze i zakončení nebylo přesné. Kvalitativně byl tento soupeř o něco slabší než ázerbajdžánská Gabala, se kterou jsme hráli v neděli,“ doplnil asistent trenéra Petr Gibala.

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.