Generální partner
Světlý režim
6. září 2023

Pohárový konec! Po jednobrankové výhře jde dál Uničov

Tak tohle se opravdu nečekalo! Fotbalisty MFK vyřadil třetiligový tým, když mu stačil na postup jediný gól. Svěřenci trenéra Tomáše Hejduška se neprosadili ani jednou a v této sezóně už tak budou bojovat pouze na jedné frontě…
SK Uničov
středa 6.9.2023
1:0
(1:0)

Diváci: 860
MFK Karviná
Ciupa - Hošek (72. Antovski), Krčík, Soukeník, Ražnatović - Čavoš (61. Motyčka), Žák (46. Traore) - Iván (72. Ayaosi), Ezeh (46. Adeleke), Franko - Doležal.
Branka: 28. David
ŽK: Sečkář (UNI.)
Rozhodčí: Machálek

Komentář

S hráči, kteří toho doposud tolik neodehráli, nebo přišli do Karviné později, nastoupili fotbalisté MFK na Hané v pozici jasného favorita. Přestože více drželi míč a domácí poctivě bránili, byl to přeci jen Uničov, kdo šel do vedení. Po standardní situaci a závaru, během kterého brankář Jiří Ciupa, zlikvidoval dva nebo tři pokusy soupeře, se nakonec nejlépe zorientoval domácí David a na čtvrtý pokus i díky zarputilosti otevřel v 28. minutě skóre.

Hostům se nedařilo, naopak po změně stran mohli domácí vedení navýšit. Ovšem Krč sám před brankářem Ciupou minul. To už měl karvinský tým prostřídáno – o přestávce zůstali v kabině Ezeh s Žákem a místo nich přišli na trávník Traore s Adelekem.

A byl to právě Nigerijec Adeleke, který mohl srovnat průběžný stav, ale jeho střelu zneškodnil brankář Uničova. S blížícím se koncem se prvoligový favorit snažil nakopávanými míči o vyrovnání, po kterém by aspoň následovalo prodloužení. 

Ovšem nestalo se a Uničov se může těšit na třetí kolo i proto, že Krčík v závěru po centru Ražnatoviće trefil zblízka pouze domácího gólmana a na druhé straně jeden z domácích hráčů ve spěchu netrefil ze slušné pozice zařízení…


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: „Ostuda, jinak se to nedá nazvat. Je alarmující, že jsme ani nebyli lepším týmem. Hráči, kteří dostali šanci, si toho nevážili. Důkladně si všechno vyhodnotíme a jen tak to rozhodně nepřejdeme.“

Rozhovory Rozhovory
pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

út 16.1. | redakce

Pavel Kačor po prvním gólu za áčko: Říkal jsem si, ať hlavně trefím bránu

Odchovanec MFK polyká od začátku zimní přípravy tréninkové dávky s prvoligovým A-týmem, do toho musí ještě stíhat školu. Pavel Kačor má tak aktuálně napilno, ale určitě si nestěžuje. Odměna? Premiérový gól v dospělém fotbale...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo