Porážka v Pardubicích

21.09.2013 | redakce, foto: fkpardubice.cz

Porážka v Pardubicích Karvinští v 9. kole FNL neuspěli na hřišti Pardubic a navíc přišli o Jakuba Hottka, který si nechal během závěrečných dvou minut "napařit" dvě žluté karty.

9.kolo, sobota 21.9.2013
FK Pardubice - MFK Karviná  2:1  (0:0)
Branky: 53. Hundák, 75. Přibyl - 84. Ciku
ŽK: Kudrna, Jeřábek, Hodas - Mišinský, Hottek
ČK: 90. Hottek
Rozhodčí: Lerch – Gallo, Černý
FK Pardubice: Frydrych – Přibyl, Vencl, Němeček, Norek – Pospíšil, Kudrna, Jeřábek, Hundák (88. Hodas) – Fusek (70. Rešetár), Janecký (78. Kakrda).
MFK Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Uvíra, Knötig - Vaněk (62. Pavelka), Hottek - Svatonský (62. Gonda), Ciku, Eismann - Mišinský (80. Fiala).
Počet diváků: 571

Ač Karvinští hrají na špici tabulky, tak ve venkovních zápasech, vyjma Frýdku-Místku, příliš diváků do hlediště nepřitahují. V Pardubicích sledovalo utkání dvou týmů z první poloviny tabulky žalostných 571 diváků. Zápas se hrál, stejně jako v červnu, v dešti a dva ze tří gólů obstarali stejní hráči. Za domácí Martin Hundák a za Karvinou Elvist Ciku. Bohužel Pardubice vsítily ještě jednu branku a ta se ukázala jako vítězná. Čtvrthodiny před koncem se po rohovém kopu prosadil David Přibyl. Hosté z Karviné navíc dohrávali posledních pár desítek vteřin bez vyloučeného Jakuba Hottka, který v krátkém sledu viděl dvě žluté karty.

Domácí byli v první půli lepší a Karvinští mohli za bezbrankový stav děkovat brankáři Pindrochovi. Ten chytil čisté šance Pospíšilovi a Jeřábkovi. Prvně jmenovaný o kousek minul hlavou a Jeřábek nezakončil rychlý brejk, když z výhodné pozice pouze Pindrocha nastřelil. „Nám se v první části příliš nevedlo. Sice jsme se před bránu domácích dostávali, ale chyběl nám nápad a moment překvapení,“ řekl k první části karvinský trenér Josef Mazura.

Úvod druhé půle byl o něčem úplně jiném. Karvinští začali fotbalisty z města perníku tlačit, vypracovali si několik pološancí, ale neujala se žádná. Naopak udeřilo na druhé straně. Z pětadvaceti metrů vypálil Hundák, míč byl v letu tečovaný a Pindroch byl bez šance – 1:0. Po tomto momentu se domácí vrátili zpět do hry. Trenér Mazura chtěl hru oživit střídáním, proto poslal na hřiště Karola Pavelku s Michalem Gondou. Právě Pavelka nebyl daleko od vyrovnání, ale patičkou z bezprostřední blízkosti na domácího gólmana Frydrycha nevyzrál. A tak udeřilo na druhé straně. Po rohovém kopu propadl míč celým malým vápnem až k Davidu Přibylovi, který jej se štěstím dostal za čáru – 2:0. „Velmi laciná branka, která vlastně rozhodla," glosoval tento moment trenér Mazura.

Hosty to nepoložilo a začali ještě víc makat. Odměnou jim bylo snížení zásluhou Elvista Cika, který využil slabší chvilky domácího brankáře a uklidil míč do odkryté brány – 2:1. Poté už došlo na obvyklé taktické zdržovaní a polehávání. Na samotném konci utkání to začalo na hřišti trochu vřít, což odnesl už zmíněným vyloučením Jakub Hottek.

Domácí trenér Jiří Krejčí: „O ten gól jsme byli lepší. V první půli to bylo z naší strany velmi dobré a je jen škoda, že se nám nepodařilo vstřelit gól. Po přestávce se Karviná dostávala do tlaku, ale paradoxně jsme to byli my, kteří otevřeli skóre. Poté jsme přidali druhou branku a vypadalo to na pohodové dohrání. Závěr i díky výškové převaze soupeře byl dramatický, ale tři body jsme uhájili."

Hostující trenér Josef Mazura: „Musím pochválit domácí za první poločas, ve kterém hráli opravdu dobře a byli lepší. Několikrát nás při jejich šancích podržel brankář Pindroch. Do druhé půle jsme na domácí vletěli a hráli velmi dobře. Bohužel jsme inkasovali smolný gól. Domácí pochopitelně ožili a přidali po naší neuhlídané standardce druhou branku. Kluci utkání nezabalili, začali dřít a odměnou jim bylo snížení. To ale bylo vše. Kaňkou je vyloučení Hottka po dvou žlutých kartách. Hlavně ta první byla zcela zbytečná.“

• Sestřih vítězství v Příbrami
dnes - Po gólech Smrže a Ndefeho vyhráli Karvinští v Příbrami. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků tohoto utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
včera - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, Frýdek-Místek-U15 10:4, Frýdek-Místek-U14 2:7, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0, st. žáci B-Jablunkov 8:0, ml.žáci B-Jablunkov 4:2.

• Janečka nemůže hrát
před 2 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 3 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.