Generální partner
Světlý režim
5. prosinec 2013

Poslední duel roku skončil porážkou

Závěrečný zápas roku 2013 Karvinští prohráli. Opavě podlehli 1:2, byť v poločase vedli. Hosté však dvěma góly skóre ve druhé půli otočili.
MFK Karviná
čtvrtek 5.12.2013
1:2
(1:0)
Bažantnice
Diváci: 0
SFC Opava
Branky: 45. Cverna O. - 51. Gebauer, 79. Jurečka
Rozhodčí: Čecháček

Komentář

Utkání na Bažantnici v první půli příliš brankových šancí nepřineslo. Oba brankáři spíš v brance mrzli. Gólový účet zápasu ale nakonec otevřel krátce před poločasovým hvizdem Ondřej Cverna.

Po změně stran už toho bylo k vidění podstatně víc. Nejprve v 51. minutě vyrovnal vyrovnal hostující Gebauer, kterému adresoval přesnou finální přihrávku jeden ze spoluhráčů a do odkryté branky neměl problém.

Poté se do dvou slibných šancí dostali také domácí, ale bez gólového efektu. Utkání tak rozhodl v 79. minutě hostující Jurečka, který střelou ze šestnáctky překonal brankáře Palečka.

S výsledkem nebyl trenér Mazura spokojený. Na druhou stranu byl rád, že zápas splnil účel. „Jsem rád za celý absolvovaný týden, který jsme s vyhlédnutými hráči absolvovali. Mrzí mě druhý inkasovaný gól, kterému předcházela taktická chyba,“ řekl Mazura.

Zápas byl sehrán na přírodní trávě, což Josef Mazura kvitoval. „Vždycky je to lepší. Terén vyloženě špatný nebyl, jen to bylo tvrdší. Ale podmínky byly takové, jaké jsme chtěli,“ přiznal s tím, že jej potěšila pravá strana. „Tam kluci celkem dobře nabíhali a chodili. Teď si musíme vše vyhodnotit a uvidíme, zda s námi někdo začne trénovat i od ledna,“ zůstal tajemný trenér Karviné Josef Mazura.

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo