Generální partner
Světlý režim
16. září 2020

Povinný postup korunovaný šesti góly, Unie Hlubina-Karviná 0:6

Karvinští potvrdili v Ostravě roli favorita a svému soupeři nasázeli šest gólů. Ovšem domácí se prezentovali sympatickým výkonem, a kdyby zachovali v zakončení chladnější hlavu, mohlo být skóre „divočejší“.
TJ Unie Hlubina
středa 16.9.2020
0:6
(0:2)

Diváci: 750
MFK Karviná
Neuman - Stropek (61. Holiš), Dramé, Janečka - Zhelizko (61. Twardzik), Hanousek (61. Qose), Herc, Jursa (61. Smrž), Mikuš - Guba, Haša (61. Vlachovský).
Branky: 25. a 48. Haša, 17. Jursa, 50. Guba, 80. Herc, 84. Smrž
ŽK: Dzuža (HL.)
Rozhodčí: Dubravský

Komentář

Přes sedm stovek fandů sledovalo utkání v útulném areálu kousek od centra Ostravy, kde se nyní staví i tribuna a další modernější klubové zázemí – na pátou nejvyšší soutěž klobouk dolů. Jak bývá v pohárových duelech zvykem, outsider začne zostra a pro favorita to bývá náročnější. Hosté z Karviné přežili domácí břevno a chvíli předtím i jedovatou střelu domácích, kterou lapil gólman Vladimír Neuman.

Na druhé straně udeřilo ze standardní situace – skóre otevřel snadnou dorážkou do prázdné brány na zadní tyči Tomáš Jursa, ke kterému se dostal míč ze standardní situace po prodloužení hlavou od kapitána Janečky. Hosty vedení uklidnilo a přidali i druhou trefu. Centr na přední tyči zužitkoval Roman Haša a Karvinští vedli o dva góly.

Domácí Unie Hlubina se otřepala až s koncem poločasu, když se jeden z domácích dostal do zajímavé pozice v pokutovém území, ale hlavičkový pokus skončil mimo. Druhá půle byla o tom, kolik gólů ještě hosté přidají. Hned po třech minutách se nádherně z dálky trefil přesně k tyči Roman Haša a v padesáté minutě to už bylo o čtyři góly, když se prosadil Dávid Guba.

O postupujícím v tu chvíli nebylo pochyb. Po hodině hry se do zápasu dostalo pět karvinských hráčů z lavičky a pokračoval zajímavý zápas se šancemi na obou stranách. Druhou trefou v utkání pohrdl Guba, neuspěl ani rychlík Vlachovský a z dorážky jeho pokusu ani Herc. V 77. minutě pronikal do vápna domácích znovu Vlachovský, byl faulován a pískala se penalta – míč si na puntík postavil Filip Twardzik, ale vysoko přestřelil. Z protiútoku mohli domácí snížit, po kličce gólmanovi však domácí hráč trefil pouze boční síť.

Deset minut před koncem úspěšně zakončil akci zblízka lobem Christián Herc a poslední gól padl o čtyři minuty později z kopačky Vojtěcha Smrže, který byl ve správný čas na správném místě, a na brankové čáře doklepl míč do sítě. Domácí nepolevovali v aktivitě - směrem dopředu je hnala touha vstřelit aspoň jeden čestný gól. Blízko k němu byl například Tóth, ale ani on v samotném závěru neskóroval. Vladimír Neuman tak udržel čisté konto, o které se ale musel pořádně zasloužit, protože byl v solidní permanenci.      

Karvinští si bez větších potíží zajistili postup do 3. kola, které by se mělo losovat příští čtvrtek 24. září. Domácí Unie Hlubina si za svůj výkon zaslouží respekt – navíc vůbec poprvé ve své 101-leté historii přivítala na svém trávníku prvoligového soupeře.

Ohlasy trenérů

Rozhovory Rozhovory
so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo