Generální partner
Světlý režim
17. listopad 2023

Prohra v Polsku! Piast Gliwice-Karviná 3:0

V přípravném pátečním utkání Karvinští třikrát inkasovali. Dva góly polskému celku hráči MFK doslova darovali. Sami se střelecky neprosadili....
Piast Gliwice
pátek 17.11.2023
3:0
(1:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Ciupa (46. Lapeš) – Krčík, Bederka (46. Kauan Carneiro), Svozil (46. Memić), Fleišman (46. Antovski) – Traore, Čavoš (46. Žák) – Ezeh (46. Ražnatović), Ayaosi, Papalele – Adeleke.
Branky: 64. a 71. Felix, 5. Szczepański

Komentář

Kombinovaná karvinská sestava bez několika zraněných hráčů inkasovala už v páté minutě. Po nepříliš povedeném výkopu Jiřího Ciupy následovala přihrávka do šestnáctky na Szczepańského a ten prostřelili Ciupu. 

Další gól v úvodním dějství už nepadl, Karvinští se snažili hrát po stranách, ale obrana Gliwic fungovala. Krátce před hodinou hry mohl vyrovnat Amar Memić, ovšem jeho střelu z osmnácti metrů mířící do šibenice vytáhl brankář domácího celku. Když za pár minut nabídl po chybné rozehrávce Dominik Žák šanci ke skórování Felixovi, který jí nepohrdl, bylo to už o dva góly.

Dvacet minut před koncem se ve velké šanci ocitli domácí, na poslední chvíli byla rána zblokovaná. Z následného rohu načasoval náběh na přední tyč Jorge Felix a trefil přesně – během několika minut si připsal dvě trefy. Hosté mohli korigovat hlavou, ale nestalo se.


Ohlasy trenérů

Trenér Juraj Jarábek: „Výsledek je horší než samotná hra. Bohužel jsme udělali školácké chyby a zaplatili za ně. Dvakrát jsme domácím nahráli a jednou se prosadili po standardní situace. Přestože jsme hráli v improvizované sestavě, tak jsme si několik věcí vyzkoušeli a dost nám to ukázalo.“


Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo