Generální partner
Světlý režim
10. červenec 2015

První remíza v přípravě, s Górnikem Zabrze 0:0

V pátečním podvečeru se diváci na stadionu Ernesta Pohla v Zabrze gólu ani na jedné straně nedočkali, přestože si obě strany vytvořily dostatek zajímavých šancí ke skórování.
Górnik Zabrze
pátek 10.7.2015
0:0
(0:0)

Diváci: 0
MFK Karviná
Przyrowski - Cupriak, Danch, Kopacz, Kosznik - Kurzawa, Sobolewski, Grendel, Iwan (46. Urynowicz), Madej - Gergel.
Pindroch - Byrtus (46. Fiala), Dreksa (68. Moskál), Jovanović, Eismann (46. Juřena) - Vaněk, Sedlák (62. Duda) - Puchel (46. Šandera), Sivrić (72. Kurušta), Zelený - Urgela (62. Panák).
Rozhodčí: Bielawski

Komentář

V hostující sestavě se opět objevilo nové jméno – byl jím baníkovský Oldřich Byrtus. Trenér Weber dal příležitost všem hráčům, kteří k utkání odcestovali. Akorát už nestřídal hned v poločase téměř celou jedenáctku, ale naopak posílal hráče na trávník postupně.

Během první půle byl vidět útočník Lubomír Urgela, ale gólově se ze svých dvou slušných šancí neprosadil. Stejně tak krátce před koncem poločasu Sivrić, jehož střelu lapil domácí brankář. Dvě minuty po změně stran mohl jít do vedení domácí tým, jenže nový muž na trávníku Urynowicz trefil tyč. Górnik byl ve druhé půli aktivnější, ale bez gólového efektu. To ostatně dokumentoval dvacet minut před koncem Gergel, ale brankář Pindroch se vyznamenal.

Za tři minuty se objevil ve velmi zajímavé situaci mladík Duda, ale bohužel těsně minul. Konečná remíza znamená pro domácí tým první ztrátu, pro karvinské borce naopak první remízu v letní přípravě. V dalším týdnu čekají na tým trenéra Webera poslední dva zápasy. Ve středu v Rybniku s místním ROWem a v sobotu derby s Baníkem na zrekonstruovaném stadionu ve Vítkovicích.

S výkonem svých svěřenců byl Jozef Weber po utkání spokojený. „Bohužel spokojenost není s útočnou fází respektive s koncovkou. Není to ojedinělý případ a trápí nás to. Do začátku sezóny na tom musíme zapracovat," řekl Weber.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo