Generální partner
Světlý režim
5. červenec 2023

S Wislou Pulawy smírně 2:2

Karvinští mají za sebou jediný naplánovaný zápas během polského soustředění. S třetiligovými Pulawami remizovali 2:2, když hrubě nezvládli především první poločas, ve kterém ještě brankář Vladimír Neuman chytil penaltu. Po změně stran se i přes dvě nebo tři dobré šance prosadil pouze Lucky Ezeh a vyrovnal.
KS Wisła Puławy
středa 5.7.2023
2:2
(2:1)

Diváci: 0
MFK Karviná
Neuman (46. Mrózek) - Hošek, Bederka (65. Kauan), Kauan (46. Krčík), Antovski (46. Vinicius) - Traore, Moses - Mikuš, Málek (46. Ezeh), Rezek (65. Antovski) - Adeleke (46. Franko).
Branky: 14. Kargulewicz, 30. Retlewski - 11. Traore, 75. Ezeh

Komentář

Karvinští do utkání nastoupili, jak bylo avizováno den před utkáním – s hráči, kteří měli v minulých dnech menší herní vytížení. Ti, kteří nehráli, absolvovali dvoufázovou tréninkovou jednotku. Vstup do utkání svěřencům trenéra Tomáše Hejduška vůbec nevyšel. Hned ve třetí minutě měl polský tým jasnou šanci, o minutu později už kopal penaltu po individuální chybě v rozehrávce a faulu Traoreho.

Vladimír Neuman, který se do brány postavil v přípravě poprvé, jelikož byl s reprezentací U21 na evropském šampionátu, však pokutový kop zlikvidoval. Přestože šli Karviná v 11. minutě do vedení po standardní situaci, kdy se nejlépe zorientoval Aboubacar Traore a rozvlnil síť, tak další minuty nebyly herně vůbec dobré. 

Množství zkažených přihrávek, pomalé reakce a velké nepřesnosti – takto fakta zapříčinila to, že Pulawy, které hrály z bloku a na rychlé protiútoky, během patnácti minut otočily skóre dvěma góly. 

Opticky byli Karvinští víc na balónu, ale soupeř byl nebezpečnější. Druhý poločas už byl jiný, hrálo se na jednu bránu a hráči MFK šli za vítězstvím. Jenže nevyužili ani jednu z tří dobrých šancí, navíc Rajmund Mikuš trefil břevno. 

Nakonec se podařilo vyrovnat po centrovaném míči Luckymu Ezehovi hlavou. Víc už toho ale slezský celek nestihl, navíc musel řešit nepříjemnosti v podobě křečí u Jiřího Bederky a Jakuba Rezka, kteří museli v průběhu druhé půle střídat.

Karvinští fotbalisté tak ve svém třetím zápase letní přípravy poprvé remizovali. Předtím porazili Podbrezovou 3:2 a prohráli s Tychama 2:3. Ze soustředění se vrací v pátek po obědě, v sobotu pak v Albrechticích přivítají slovenský Ružomberok.   


Ohlasy trenérů

Trenér Tomáš Hejdušek: Třetiligového soupeře musíme porazit a neomlouvá nás ani to, že jsme do utkání šli z plného tréninkového zatížení – na klucích byla znát únava a dokreslují to i dvě střídání kvůli křečím. Ale opakuji, vůbec nás to neomlouvá. Měli jsme katastrofální vstup do utkání – byly tam nepřesnosti a kluci kazili jednoduché přihrávky. V tréninku se musíme zaměřit na obranu, protože není možné, abychom v každém zápase inkasovali minimálně dva góly – to nejde! Celý tým musí být důslednější v obranné fázi, jinak nás dál bude každý soupeř trestat.“

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo