Generální partner
Světlý režim
22. září 2010

Sen se stal skutečností. Liberec vyřazen po penaltách

Herakleitovo heslo „Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“ neplatí. Karvinští fotbalisté navázali na loňské úspěšné tažení pohárem. Tentokrát to odnesl prvoligový Liberec, který v Karviné vypadl na pokutové kopy.
MFK Karviná
středa 22.9.2010
po penaltách
1:0
(0:0)

Diváci: 2504
FC Slovan Liberec
Pulen – Jursa, Mihálik, Homola, Hoffmann – Pavlík – Gonda, Ficek (57. Mišinský, 89. Slončík), Motyčka, Milosavljev (85. Knötig) – Opic.
Hauzr – Gebre Selassie, Kelič, Dejmek, Vulin – Vácha, Gecov, Papoušek (59. Martan), Vlasko (79. Vojta, 90. Holeňák) – Štajner, Kerič
Rozhodující branka: Jursa
ŽK: Mihálik – Papoušek, Vulin, Dejmek
Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Handlíř

Komentář

Po velkém boji postoupili karvinští fotbalisté do další fáze Ondrášovky cupu. V ní se můžou těšit na dvojzápas se Zbrojovkou Brno. Za to liberečtí mohou jen smutnit. Ačkoli přijeli do Karviné v nejsilnější možné sestavě, nebylo jim to nic platné. Na výborně hrající tým MFK OKD nenalezli recept a v penaltovém souboji tahali za kratší konec.

První půle přinesla pouze průměrný fotbal. Jako první zahrozil Motyčka, který napřáhl z více jak třiceti metrů a Hauzr se musel mít na pozoru.

V rozmezí dvou minut na sebe upozornily dvě největší hvězdy Liberce – Kerič a Štajner. Prvně jmenovaný zahodil stoprocentní tutovku, když z deseti metrů trefil hlavičkou Pulena. Karvinský gólman se vyznamenal i proti technické střele Štajnera, který se ho pokoušel technicky obstřelit po samostatném průniku do vápna.

Druhý poločas byl pravým opakem dějství prvního. Hra se zrychlila a zpřesnila, a nezaujatý fanoušek se musel radovat z pohledných akcí. Tu první vypracoval Ficek, který našel na křídle rozeběhnutého Milosavljeva a ten se dlouho nerozpakoval a poslal míč do vápna nabíhajícímu Opicovi. Jenže Martin Opic s nabízenou příležitostí naložil mizerně. Střela z hranice malého vápna prosvištěla vysoko nad.

Po hodině hry prokázal své kvality Štajner. Na jeho přesně kopnutý roh si naběhl Kelič a zatřásl břevnem karvinské svatyně. O tři minuty později byl opět v hlavní roli Štajner. Ze zadáků si udělal slalomové tyčky, kolem kterých proběhl a nakonec byl v blízkosti pokutového území faulován. Rozhodčí však nechal pokračovat ve hře a následná Keričova jedovatá rána jen těsně minula svůj cíl.

V 69. minutě Mišinský přesprintoval Gebre Selassieho, a z brankové čáry odcentroval do pokutového území, kde číhal Opic. Ten však hlavičkoval v záklonu a míč se vznesl vysoko nad bránu. Hned vzápětí se stejný hráč dostal před Dejmka a postupoval sám na bránu. Hostujícímu obránci nezbývalo nic jiného než našeho útočníka faulovat. Následný přímý kop však vystrašil pouze diváky za libereckou svatyní.

Když se nedokázali hráči prosadit ze hry, musel o postupujícím rozhodnout penaltový souboj. Stejně jako před rokem, i dnes se kopalo na „vítěznou“ bránu. A karvinská pětice ve složení Gonda, Slončík, Motyčka, Pavlík a Jursa slavila úspěch. Za to Kerič naložil s pokutovým kopem prachbídně a tím „rozhodl“ o postupujícím.

Karvinští fanoušci se tak mohou těšit na osmifinálový souboj se Zbrojovkou Brno. První zápas by se měl odehrát v Karviné 27. října. Odveta je plánována na 10. listopadu. Na vítěze tohoto dvojutkání bude čekat úspěšnější celek z duelu Slavičín – Kroměříž.

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo